Modemdeki bütün ışıklar yanıyor ama internet yok

Modemin üstünde ki bütün ışıklar yanıyor ama herhangi bir sayfa açılmıyor

Modem : Airties 5343

ıriasx ıriasx (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Daha önce bağlantı gerçekleşiyormuydu? Cevap "evet" ise bu problem nasıl ve hangi gelişme sonrası meydana geldi?

    Eğer problem sonradan ortaya çıktıysa telefon, tablet veya farklı bir PC ilede denedinmi? Denemediysen önce bunu denemelisin.

    Edit: Cevabi yorumunda ilk sorum için problemin modem resetlemesi sonrası oluştuğunu ve hiçbir aygıt ile internete bağlanılamadığını belirtiyorsun (Bunları konu açarken muhtevada belirtseydin bu kadar karışık ve uzun anlatım olmaz, fazlada uğraştırmazdı).

    Eğer reset, modemi yeniden başlatma olarak değilde fabrika ayarlarına dönme şekli ile yapıldıysa (hard reset), modem kuruluşunu yeniden yapmalısın.

    Modem nasıl kurulur hususu modem kılavuzu el kitapçığında anlatılır veya modem markasına göre üreticinin/satıcının resmi sitesi destek bölümünden destek alınabilir, öğrenilebilir.

    Edit 2:

    Modem kurulu olmadığı halde bütün ışıklarının yanması normal değildir. Elektrik fişini prizden çek tak ve eğer düzelme olmazsa modeme yeniden "hard reset" at. Eğer buna rağmen halen bütün ışıklar yanıyorsa modem yetkili servisine başvur.

    Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Modemime reset attiktan sonra bu sorunla karsilastim evdeki bütün cihazlarla denedim hiçbirinde açılmıyor ıriasx 7 yıl önce
    • Mesajımın altında cevap ekliyorum. Yeniden bakarsın. temmuz 7 yıl önce
    • Modemi ondan sonra kurdum ama yine de duzelmedi ıriasx 7 yıl önce
    • Edit 2'yide oku. temmuz 7 yıl önce

    Modemde Adsl ve Internet ışıkları yanıyorsa bağlantı gerçekleşiyor demektir.

    Bilgisayarınız DNS almıyor olabilir. Manuel olarak bilgisayara DNS girmeyi deneyin. Nasıl yapılır öğrenmek için: DNS değiştirme

    Öncesinde bir ping testi yaparsanız iyi olurPing nedir, nasıl kullanılır?

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Ama "Modemime reset attiktan sonra bu sorunla karsilastim evdeki bütün cihazlarla denedim hiçbirinde açılmıyor ıriasx 1 saat önce" diyor herhalde dikkatinden kaçtı @murat Sadece PC değil, diğer cihazlarda bağlanamıyormuş. Yoksa belirttiğin ihtimalde düşünülebilirdi elbetteki.. temmuz 7 yıl önce
    • Evet haklısın dikkatsizce okumuşum @temmuz murat 7 yıl önce
    • yazışmalarınızı okumamıştım @temmuz murat 7 yıl önce