Motioninjoy Virüsü Nasıl Temizlenir?

Dün ps3 kumandamı bilgisayarıma bağlayacaktım motionjoy diye bir program buldum bunun için ve aptallığımdan yükledim.Anasayfam sh(nokta)com ile değişti. Malwarebytes,hitmanpro,mcafee livesafe 2015 pro, adwcleaner ile tarattım ama sonuç bulamadı. Ne yapmalıyım? Sistem geri yükleme de işe yaramadı virüs hala duruyor. Kimseden cevap gelmezse format atacağım.

kullanici194404 kullanici194404 (32)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tarayıcınızın gelişmiş ayarlar sekmesinden ayarlarınızı sıfırlaryın seçeneğini tıkla.Arama motorları kısmında google harici olanlarıda sil.Bunlarda olmazsa ComboFixle temizlemeyi dene.Başka virüslerde bulaştırmıs olabilirsin sende o ışığı gördüm :S ComboFix iyidir.

    sogeking sogeking (1)
    8 yıl önce cevaplandı

    • ComboFix Win8'de çalışmıyor ama tarayıcıyı resetledim çözüldü. kullanici194404 8 yıl önce

    1.adım Ctrl Alt Delete yap görev yöneticisinden programın görevini kaldır çalıştır programını aç oraya regedit yaz ve orda Ctrl+F yapıp Motioninjoy Yaz bunu 5 kere tekrarla bu 5 tekrarda 1.sinden daha fazla dosya çıkıyosa 10 kere yap hala çıkıyosa bitene kadar tekrarla ve hepsini sil

    2.adım KasperSky Kullan

    3.adım ComboFix Kullan (ComboFix Riskli Bir iştir %30 ihtamelle system dosyasını siler ve bilgisayarın çöker

    4.adım isteğin şeyleri yedekliyip (hardisk veya flashbelleğe) format at

    birhanbirtane birhanbirtane (8)