Movie Maker ile kaydettiğim videolar açılmıyor.

Movie Maker ile düzenlediğim videoları açtığımda "Windows Media Player dosyayı yürütemiyor. Player, dosya türünü veya dosyayı sıkıştırmak için kullanılan codec bileşenini desteklemiyor olabilir." hatasını alıyorum, bunun çözümü nedir?

Ayrıca başka video düzenleme programı önerebilirmisiniz?

Edit: 2 yıl önce sormuşum neden sorduğumu bile hatırlamıyorum misinizi bile birleşik yazmışım neden hortladı bu :D

taha17 taha17 (91)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aşağıdaki ile açmayı deneyebilirsin:

    GOM Player indir

    Normalde Movie Maker ile düzenlenen videolarda Windows Media Player problemi olmaz ama artık sen nasıl çıktı aldın bilemiyorum. Eğer Windows Media Player programının açamadığı bir format ile kayıt yaptıysan olabilir.

    Edit:

    Birde VLC dene: VLC Player indir

    Yine sonuç alamzsan sisteme K-Lite Codec Pack yükleyerek denersin:

    K-Lite Codec Pack Basic indir

    Yine olmazsa  bu defa oynatamadığın video'yu ya bir video dönüştürme programıyla uygun bir video dosyası biçimine dönüştürürsün yada yeniden düzenleme yoluna gidersin.

    Problem Moive Maker ile ilgili değil.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • GOM Playerdede codec hatası veriyor. taha17 7 yıl önce
    • Ekleme yaptım, bakarsın. temmuz 7 yıl önce

    VLC Player

    kullanici611204 kullanici611204 (1)