MS SQL bir tablodan diğer bir tabloya veri aktarımı

Merhaba arkadaşlar ;

Elimde aynı veritabanında iki farklı tablo var birisinde STFREF diğer bir tabloda OFLREF var.Ben STFREF i OFLREF'e aktarmak istiyorum.Nasıl bir eşleme yapacağımı bulamadım bilen arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

dyildiz dyildiz (183)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft SQL Server Management Studio ile kolayca iki tablo arasında veri aktarabilirsin.

    Microsoft SQL Server Management Studio  ile iki tablo arasında veri aktarmak için:

    1.  Microsoft SQL Server Management Studio uygulamasını açın.
    2. Veri aktarma işlemi yapmak istediğiniz tabloyu sağ tuşla tıklayın.
    3. Tasks > Export Data bölümüne gibi.
    4. Welcome to SQL Server Import and Export Wizard ekranında Next'i tıklayın.
    5. Choose a Data Source ekranında Data Source: SQL Server Native Client seçin.
    6. Yine bu ekranda Server Name olarak sunucunuzun adını seçin ya da yazın (Örneğin ben SQL Server Express kullanıyorum bende bu ad .\SQLEXPRESS olarak görünüyor)
    7. Database bölümünden veritabanını seçin.
    8. Next'i tıklayın
    9. Choose desination bölümünde Desination: SQL Server Native Client seçin.
    10. Server Name yine yukarıdaki gibi, bilgisayar adı ve yüklü SQL server örneğinin adı olmalı.
    11. Database bölümünden yine ilgili veritabanını seçin.
    12. Next'i tıklayın.
    13. Copy data from one or more tables or Views seçin. Next'i tıklayın.
    14. Select Source Tables and Views bölümünde, Source Kaynak, yani verilerin olduğu tablo,  Desination bölümünden hedef yani verilerin kopyalacağı tabloyu seçin. En sondaki işaretlenecek alanı yani check bölümünü tıklayarak seçim yapın.
    15. Daha sonra Edit Mapping butonunu tıklayın. Buradan hangi kolondaki veri hedef tabloda hangi kolona gidecek onu seçeceksiniz.
    16. Column Mapping penceresinde Enable identity insert'i işaretleyin.
    17. Source (kaynak) > Desination (hedef) olacak şekilde kolonları eşleştirin. Ok tuklayın.
    18. Finish diyerek aktarma işlemini başlatın.

    Yukarıdaki işlemden sonra tablolar arasında veri transferi başlayacaktır.

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim ilginizden dolayı. dyildiz 7 yıl önce