MS SQL Tablodaki tek veriyi bulma.

Merhaba arkadaşlar ;

MS SQL'de 1 adet tablom var ve Kullanıcı referansı diye bir alanım var.Ve aynı kullanıcı referansına ait birden fazla satır var.Benim amacım kullanıcı referansı tek olan kayıtları çıkartmak. Örnek verecek olursak 10 tane toplam satırım var 9 tanesinin referansı 5 ama 10.nun referansı 4 işte o tek referanslı satırları bulmak istiyorum.Umarım anlatabilmişimdir , yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

dyildiz dyildiz (183)
7 yıl önce sordu

  • Soruyu daha detaylı anlatabilir misiniz? enoua 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Sanırım şu şekilde bir SQL sorgusu işini görecektir:

select Referans from KullaniciReferans
Where KullaniciId=2
Group by KullaniciId,Referans
Having COUNT(Referans)=1

alattin alattin (16999)
7 yıl önce cevaplandı

  • Sorguyu kendime göre düzenleyip çalıştırdım fakat istediğim şekilde bir veri vermedi bana alattin bey. dyildiz 7 yıl önce
  • Tablo yapını ve bir kaç örnek veriyi, sonrada senin istediğin değeri yazar mısın sorunun içine? alattin 7 yıl önce