MSCVP100.DLL eksik hatası

Bilgisayarımda MSCVP100.DLL bulunamadığından sistem düzgün çalışmıyor hatası alıyorum. DLL Files Fixer'dan istenen dll dosyasını bulup yüklediğimde ise ürün anahtarınız geçersiz olabilir, yüklenemedi diyor.

Windows'um etkin. MSCVP100.DLL hatasının çözümü nedir?

pcx24 pcx24 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    MSCVP100.DLL dosyası Microsoft Visual C++ ile geliştirilmiş oyun ve programların ihtiyaç duyduğu bir dosyadır.

    MSCVP100.DLL eksik hatası genelde  Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable uygulaması tam olarak yüklenmediğinde veya hatalı yüklendiğinde ortaya çıkar.

    MSCVP100.DLL eksik hatasının çözümü için şunları deneyin:

    Visual C++ Redistributable 2012  buradan indirin ve bilgisayarınıza kurun.

    Linkte download linkini tıkladığınızda açılan pencerede

    • VSU_4\vcredist_x64.exe (64 bit Windows için)
    • VSU_4\vcredist_x86.exe (32 bit Windows için)

    Önemli: İşletim sistemi 64 bit olanlar hem  vcredist_x64.exe  hem de vcredist_x86.exe bunu yüklemeliler.

    Bunlardan sizin işletim sisteminize uygun olanı yükleyemelisiniz.

    Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4 şu işletim sistemleri için uygundur:

    Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, Windows 8.1, Windows Server 2003, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2008 Service Pack 2, Windows Server 2012, Windows Vista Service Pack 2, Windows XP

    hakan hakan (15409)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Bende Windows 10 var yapmiyiym mi yani tavsiye ettiğiniz şeyi? Ne yapacağım o zaman? pcx24 8 yıl önce
    • Yapın. Windows 10 u atlamışım. hakan 8 yıl önce
    • Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4' ün bilgisayarimda mevcut olup olmadigini nasil sorgulayabilirim? Cunku bu panoda sorumu sorduktan sonra sizin vereceginiz cevabi beklemekte sabredemedigimden gecenlerde bir visual update zip dosyasi kurmustum. Eger ayni idiyse uzerine bir daha kurmus olmayayim. (?) pcx24 8 yıl önce
    • Aynısını kursan da sorun olmaz. Hatta hata varsa hatalar giderilmiş olur. hakan 8 yıl önce