mysites123.com kaldırma

mysites123.com  nedir?

mysites123.com nasıl kaldırılır?

mysites123.com bilgisayarıma nasıl yerleşti?

hakan hakan (15424)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    mysites123.com nedir?

    mysites123.com sitesi tarayıcı korsanı bir sitedir. Ücretsiz programlar ile Google Chrome gibi tarayıcılara yerleşir.

    Chrome tarayıcısının ana sayfasını değiştirir. mysites123.com  sitesi yahoo arama motoru üzerinden aramaları gerçekleştirir.

    mysites123.com  virüs mü?

    mysites123.com  sitesi virüs değil tarayıcıya yerleşen ve varsayılan arama moturunuzu değiştiren bir sitedir.

    mysites123.com  bilgisayarıma nasıl bulaştı?

    Son dönemlerde bilgisayarınıza ücretsiz bir yazılım yüklediyseniz bilgisayarınıza bu yazılım ile mysites123.com  sitesi yerleşmiş olabilir.

    Örneğin Unlocker adlı programı yüklediyseniz bu program ile gelen reklam yazılımları ile bilgisayarınıza bulaşmış olma ihtimali çok yüksektir.

    mysites123.com kaldırma

    1. Öncelikle mysites123.com  ile karşılaşmadan önce yüklediğiniz ücretsiz programları kaldırın. Örneğin Unlocker programı.
    2. Daha sonra bilgisayarınızı AdwCleaner ve Malwarebytes ile taratın.
    3. Adwcleaner nedir? Nasıl Kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin. Linkte anlatıldığı gibi çalıştırın.
    4. Adwcleaner ile tarama bittikten sonra bilgisayarınızı Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    5. Google Chrome'u son olarak sıfırlayın.

    Google Chrome'u sıfırlamak:

    1. Bütün Chrome pencerelerini kapatın.
    2. Bilgisayarım > C sürücünü yolunu izleyin. Windows gezginini içinden

      Windows XP için şu yolu izleyin:
       C:\Documents and Settings\[Kullanıcı Adınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\

      Windows Vista, Windows 7Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 için şu yolu izleyin.
      C:\Kullanicilar\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\
      veya ingilizce ise
      C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data
    3. Yolunu bulun. Burada bulunan User Data klasörünü silin.
    4. Chrome'u yeniden açın chrome ilk kurulduğu hale dönmüş olmalı.

    Bu işlemlerden sonra mysites123.com kaldırma işlemi tamamlanacaktır. Bilgisayarınızdan mysites123.com ve uzantıları silinecektir.

    hakan hakan (15424)
    8 yıl önce cevaplandı

      çookk teşekkürler oldukça kolaylaştırdı işimi .

      hafasepa hafasepa (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        hocam dediklerinizi harfiyen yaptım ama google chrome yi açtığımda yine mysites123 sitesi karşıma çıkıyor. ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz .

        haritaci25 haritaci25 (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          Bunarda bir çözüm ama ben bunları yapmaya üşendiğim için denetim masasından ''mysites123'' programını sildim ve google chrome'yi yükleyip sildim.... Ve işe yaradı :)

          selcuk552 selcuk552 (1)