Need For Speed 2015 directx error hatası nasıl çözülür?

Need For Speed 2015 i aldım fakat oyun siyah ekrandayken bazende loadıngde atıyor ve directx error hatası veriyor. Bi yardımcı olursanız çok hayra geçer.

DirectX Error

NVIDIA GeForce GTX 580 Driver: 32018. This error is usually caused by the graphics driver crashing; try installing the latest drivers. Also, make sure you have a supported graphics card with at least 512MBMB.

Error3_zpsc086415d.png

8erkay16 8erkay16 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Driver: 32018. This error is usually caused by the graphics driver crashing; try installing the latest drivers. Also, make sure you have a supported graphics card with at least 512MBMB.

    Burada bahsettiği bu sorun ekran kartınızın sürücüleri güncel değilse ve ekran kartınızın belleği 512MB değerinin altındaysa ortaya çıkar @hasanalpcan'ın dediği gibi öncelikle sürücülerinizi güncelleyin.

     Nvidia geforce gtx 580 sürücülerini buradan güncelleyebilirsin.

    hakan hakan (15394)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Amd ekrankartım var ve ekran kartımda 4gb 8erkay16 7 yıl önce

    Ekran kartı sürücüsü güncel mi?

    hasanalpcan hasanalpcan (33)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Tam olarak bilmiyorum güncelmi ama Amd HD 5500 series 4gb ekran kartım var 8erkay16 7 yıl önce
    • Bir yanlışınız var. Hd5500 ın 4 gb versiyonu yok diye biliyorum ben. Aynı zamanda hd5500 adlı kart pek oyun oynatacak bir kart değil. @ardahd arkadaşın da dediği gibi dxdiag dan ekran sekmesini açıp oranın resmini veya oradaki yazıları bize söylerseniz daha rahat yardımcı olabiliriz. hasanalpcan 7 yıl önce
    • ben bu ekran kartı ile gta 5 wacth dogs black ops 3 vs oynadım 8erkay16 7 yıl önce
    • şu andada fıfa 16 bf3 cs go oynıyorum ben gördüğümü yaxdım 4gb oldugunu 8erkay16 7 yıl önce
    • resim nasıl yuklıcez 8erkay16 7 yıl önce
    • http://hizliresim.com bu siteye yükleyip link atabilir siniz hasanalpcan 7 yıl önce
    • Ekran kartını nereden aldınız acaba? Link atabilir misiniz? hasanalpcan 7 yıl önce
    • http://support.amd.com/en-us/download Bu siteden güncel driver indirebilirsiniz. hasanalpcan 7 yıl önce
    • ekran kartını almadım bilgisayarla birlikte içinde gelendi kasanın ismi grundig 8erkay16 7 yıl önce
    • dirver güncel gözüküyor indirdim ama tekrar indiriyorum 8erkay16 7 yıl önce

    Fotoğrafda gözükene göre Nvdia GTX 580 ekran kartına sahipsin amd değil.Dxdiagdan bakıp tekrar yazarmısın ekran kartını? Ekran kartının markası Nvdia GTX 580 ise sitesinden güncel sürücüsünü indir.

    Edit : Ekran kartının en güncel sürümünü burdan yükle.ATI Radeon™ HD 5550 Graphics Daha sonra DirectX'in güncel sürümünü yükleyip dene.

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

    • bunu internetten almıştım benim sürücüm AMD HD 5500 series 4gb 8erkay16 7 yıl önce
    • @8erkay16 soru sorduğunda bize ekran kartı modeli aldığın hata nedir vb gibi bilgileri tam olarak eksiksiz vermelisin ki biz de seni doğru yönlendirelim. Lütfen üşenmeden aldığın hatanın aynısını yaz. En fazla 2-3 dakikanı alır. İnan bana burada sana cevap yazan bazı arkadaşlar dakikalarca internetten araştırma yapıyorlar. hakan 7 yıl önce
    • tamamdır 8erkay16 7 yıl önce
    • Keşke ilk başta söyleseydin.Amd nin kendi sitesinden ekran kartının en güncel sürümünü yükle.Bu kart rahat oyun oynanmaz gta5 vs.. oyunları acar ama fps düşük olur. ardahd 7 yıl önce
    • ekran kartını aratıyorum bulmuyor ki son güncel surucusunu bende zaten oyunda vide çekcem demiyomki açılsın az oynıyım yeter bana 8erkay16 7 yıl önce
    • resim nasıl yukuyoruz tam bilmiyorum 8erkay16 7 yıl önce
    • Yazdıklarımı denermisin? ardahd 7 yıl önce
    • denedim güncel diyor driver a ekran katınada 8erkay16 7 yıl önce
    • DirectX güncelmi? ardahd 7 yıl önce
    • güncel 8erkay16 7 yıl önce

    http://i.hizliresim.com/ZYnn0k.jpg

    8erkay16 8erkay16 (1)