'Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı.' Form Açıldığı zaman bu hatayı yiyorum.

public void acikPaketAdisyonlar(ListView lv)
        {
            int sayac = 0;
            lv.Items.Clear();
            SqlConnection con = new SqlConnection(gnl.conString);
            SqlCommand cmd = new SqlCommand("select paketSiparis.MUSTERIID,musteriler.AD+' '+musteriler.SOYAD as Musteri,adisyonlar.ID as adisyonID from paketSiparis inner join" +
                "musteriler on musteriler.ID=paketSiparis.MUSTERIID inner join adisyonlar on adisyonlar.ID=paketSiparis.ADISYONID where adisyonlar.DURUM=0", con);
            SqlDataReader dr = null;
            try
            {
                if (con.State == ConnectionState.Closed)
                {
                    con.Open();
                }
                dr = cmd.ExecuteReader();
                while (dr.Read())
                {
                    lv.Items.Add(dr["MUSTERIID"].ToString());
                    lv.Items[sayac].SubItems.Add(dr["Musteri"].ToString());
                    lv.Items[sayac].SubItems.Add(dr["adisyonID"].ToString());
                    sayac++;
                }

            catch (SqlException ex)
            {
                string hata = ex.Message;
            }
            finally
            {
                dr.Close();
                con.Dispose();
                con.Close();
            }

mustafatoprak mustafatoprak (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sql command' daki Şu alanı düzenlermisin: Bunu musteriler.AD+musteriler.SOYAD bununla

    notify notify (538)