Nesne kitaplıklarınızdan birisi eksik ya da bozuk. Yüklemek için lütfen kuru çalıştırın

Microsoft Excel 2010 veya Microsoft Word 2010 uygulamalarını açmak istediğimde Nesne kitaplıklarınızdan birisi eksik ya da bozuk. Yüklemek için lütfen kuru çalıştırın hatası alıyorum.  Nesne kitaplıklarınızdan birisi eksik ya da bozuk. Yüklemek için lütfen kuru çalıştırın hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15394)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Nesne kitaplıklarınızdan birisi eksik ya da bozuk. Yüklemek için lütfen kuru çalıştırın hatasının çözümü nedir?

    Microsoft Excel 2010 veya Microsoft Word 2010 uygulamalarını açmak istediğinizde bu hatayı alıyorsanız hatanın çözümü oldukça basit.

    Microsoft destek sitesinde hatanın sebeninin, bilgisayara 32 bit Office kuruluyken, Microsoft Access Database Engine 2010 uygulamasının 64 bit olarak yüklenmesinden kaynaklandığı yazıyor. Sorunun çözümü için Microsoft Access Database Engine 2010 64 bit uygulamasının kaldırılmasını öneriyor.

    Fakat benim karşılaştığım sorunda bilgisayarda yüklü programlar arasında Microsoft Access Database Engine 2010 yoktu.

    Çözüm için şu yolu izledim:

    1. Masaüstündeki Word 2010 veya Excel 2010 simgelerinden birini Shift tuşuna basarak sağ tuşla tıklayın.
    2. Açılan pencereden Yönetici olarak çalıştırı seçin.
    3. Excel 2010 veya Word 2010 kurulum penceresini açacak ve bazı dosyaları kopyalayacak.  Bu aşamada uyarı, hata verirse, yoksay butonuna tıklayın.
    4. Yüklemelerden sonra Excel veya Word normal şekilde açılacaktır.

    Excel, Word uygulamalarının uygulama ilk çalıştırıldığında kopyalaması gereken bazı dosyalar yönetici yetkisi gerektirmekte. Bu sebepten uygulama ilk açıldığında yönetici olarak çalıştırılmıyorsa bu işlemler yapılamıyor. Sorun da bundan kaynaklanıyor.

    hakan hakan (15394)