.Net Framework 4 şu nedenle yüklenemedi : HRESULT 0xc8000222

Yükleme başarılı olmadı

.Net Framework 4 şu nedenle yüklenemedi :

HRESULT  0xc8000222

.Net Framework 4 yüklerken yukarıdaki gibi hata alıyorum. .Net Framework Yükleme başarılı olmadı hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Yükleme başarılı olmadı

    .Net Framework 4 şu nedenle yüklenemedi :

    HRESULT  0xc8000222

    hatasının çözümü için şu işlemleri yapın:

    1. Başlat tıklayın.
    2. Çalıştır / Arama bölümüne  cmd yazın çıkan arama sonucundaki  cmd.exe'nin üstüne sağ tuşla tıklayın. Açılan pencereden Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçin.
    3. Komut istemi satırına net stop WuAuServ yazın ve enter tuşuna basın. Bu komut Windows Update himetini durduracaktır.
    4.  Windows tuşu + R tuşlarına basın. Çalıştır açılacaktır.  %windir% yazın ve enter tuşuna basın.
    5. Windows klasörü açılacaktır.
    6. Windows klasörünün içinde bulunan SoftwareDistribution isimli klasörü bulun ve sağ tuşla tıklayın ve yeniden adlandırı seçin. Klasör adını SDEski yapın.
    7. Çalıştır / Arama bölümüne  cmd yazın çıkan arama sonucundaki  cmd.exe'nin üstüne sağ tuşla tıklayın. Açılan pencereden Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçin.
    8. Komut satırına  net start WuAuServ yazın enter tuşuna basın.  Windows update başlatılacaktır.
    9. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    10. Kurulumu / Güncellemeyi şimdi tekrar deneyin.
    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

       Bu cevap aynı zamanda güncelleme sorununu da çözüyor. Microsoft fixleri bu ve güncelleme sorununu çözememişti. Hatta sistemi açılamaz duruma getirdikleri oldu.

      engerex engerex (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        bende net stop WuAuServ yazınca hizmet adı gecersiz diyo !!!?

        kullanici807694 kullanici807694 (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          bende ismi değistirilmiyo başka bir dosya acık diyor ne yapabilir

          kullanici153009 kullanici153009 (1)