.NET Framework Initialization Error

Windows 7 yüklü bilgisayarı başlattığımda aşağıdaki gibi bir hata mesajı geliyor:

NET Framework Initialization Error: C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\mscorwks.dll could not be loaded

Windows 7'de NET Framework Initialization Error hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Herhangi bir sebepten Windows 7'de sistem geri yükleme yaptığınızda .Net Framework zarar görebilir.

    .NET Framework, Microsoft tarafından geliştirilen, uygulama geliştirme platformudur.  Pek çok yazılım çalışmak için .Net Framework'e ihtiyaç duyar. .NET Framework uygulamalar için kütüphaneler barındıran bir çatıdır.

    Windows işletim sistemi ile birlikte gelir. C:\Windows\Microsoft.NET\Framework altında kurulu durumdadır.

    .NET Framework farklı versiyonları mevcuttur. Şuanki en son sürüm .NET Framework 4.5 versiyonudur.

    NET Framework Initialization Error: C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\mscorwks.dll could not be loaded

    hatası .Net Framework dosyalarının zarar gördüğü anlama gelir.

    Microsoft .NET Framework Onarım Aracı ile .Net Framework'u onarabilirsiniz.

    1. Microsoft .NET Framework Onarım Aracı indir  linkini tıklayın.
    2. Açılan pencereden Download butonunu tıklayın.
    3. NetFxRepairTool.exe dosyasını seçin ve Next' tıklayın. İndirme başlayacaktır.
    4. NetFxRepairTool.exe dosyasını iki kere tıklayarak çalıştırın.
    5. I have read  and accept the licence term işaretleyin ve Next tıklayın.

    Bu işlemden sonra .Net Framework'de hata varsa onarılacaktır.

    hakan hakan (15394)