.Net Framework nasıl kaldırılır?

Microsoft .Net Framework

v1.0.3705,  v1.1.4322,  v2.0.50727, v3.0, v3.5, v4.0.30319 ve .Net Framework  4.5 sürümlerinden biri ile sorun yaşıyorsanız .Net Framework'ü kaldırmanız gerekebilir.

Microsoft .Net Framework nasıl kaldırılır?

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Microsoft .Net Framework Kaldırma Programı aşağıdaki .Net Framework sürümlerini destekler:

    • .NET Framework - Tüm versiyonlar
    • .NET Framework - Tüm versiyonlar (Tablet PC ve Media Center)
    • .NET Framework - Tüm versiyonlar (Windows Server 2003)
    • .NET Framework - Tüm versiyonlar (Windows Vista ve Windows Server 2008)
    • .NET Framework - Tüm versiyonlar(Windows 7)
    • .NET Framework 1.0
    • .NET Framework 1.1
    • .NET Framework 2.0
    • .NET Framework 3.0
    • .NET Framework 3.5
    • .NET Framework 4
    • .NET Framework 4.5
    • .NET Framework 4.5.1

    Microsoft .Net Framework nasıl kaldırılır?

    Microsoft .Net Framework  kaldırmak için küçük boyutlu bir Microsoft .Net Framework  Temizleme araçı mevcut.

    Microsoft .Net Framework Kaldırma yazılımı ile .Net Framework farklı versiyonlarını kaldırabilirsiniz.

    .NET Framework temizleme aracı bir bilgisayarda yüklü olan farklı .Net Framework sürümlerini otomatik olarak kaldırmak için tasarlanmıştır. .NET Framework kaldırma yazılımı, dosyaları, dizinleri, kayıt defteri anahtarlarını ve değerlerini. NET Framework için Windows Installer ürün kaydı bilgilerini kaldıracaktır.

    Microsoft .Net Framework Kaldırma Aracını buradan indirebilirsiniz.

    .NET Framework Kaldırma programı nasıl kullanılır?

    .Net Framework Nasıl Kaldırılır?

    .NET Framework Kaldırma programının kullanması oldukça basittir.

    1. cleanup_tool zip dosyasını açın.
    2. Zip dosyası içinden çıkan cleanup_tool.exe dosyasını iki kere tıklayın.
    3. İlk uyarı ekranını Yes tıklayarak geçin.
    4. Product to Cleanup yazan bölümden kaldırmak istediğiniz .Net Framework seçin.
    5. Cleanup Now tıklayın.
    6. İşlem bitince bilgisayarını yeniden başlatın.
    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Günceller misin :) darkcrak 4 yıl önce

    Microsoft .Net Framework nasıl kaldırılır?

    Microsoft .Net Framework  yazılımı, dosyaları, dizinleri, kayıt defteri anahtarlarını ve değerlerini. NET Framework için Windows Installer ürün kaydı bilgilerini kaldırdım.Şimdi windowsu başlatamıyorum.Sistem onarma  ve sistem geri yükleme de onaramadı.Elimde orj.win7 disk'i, Kaperski kurtarma disk'i , win7 onarım dvd'si var ama işe yaramadı.Harici diskteki 2 sene önce aldığım ISO sistem imaj'ı nı da tanımıyor ( içinde 2 adet VHD  file var)

    Sistemi yeniden kurmak isteyince de mevcut HDler MBR partition.Windows GPT partition'a kurulabilir.ikazı çıkıyor.(Ben partition formatı değiştirmedim)

    Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

    masterim56 masterim56 (1)