NetMahal tarayıcı korsanı nasıl temizlenir?

Eğer Google Chrome veya Firefox anasayfanız Netmahal.com adresine çevrildiyse bilgisayarınıza netmahal tarayıcı korsanı bulaştı demektir.

Son dönemde çıkan tarayıcı korsanları son derece agresif bir yol izleyerek kendini Windows işletim sistemine yerleştiriyor ve temizlenmesi oldukça zahmetli.

Aşağıda Netmahal sürüm 2 olarak adlandırdığımız 2. jenerasyon netmahal tarayıcı korsanının nasıl temizleneceğini bulabilirsiniz.

hakan hakan (15394)
9 yıl önce sordu

    Toplam 83 Cevap

    Çözüm  http://uzmanim.net/alattin'e aittir, teşekkürler.

    Önemli: [20 Haziran 2014 21:59]

    Malwarebytes şirketi ile yaptığımız yazışmalar sonrasında NetMahal tarayıcı korsanını  potansiyel istenmeyen yazılım olarak virüs veritabanına eklettik. Malwarebytes pek çok dosyası otomatik silecektir.  Bu sebepten;

    Aşağıdaki aşamalarda  bazı dosyalar veya klasörler sizde yoksa diğer aşamaya geçin.

    Bir sorunuz olursa bize Facebook üzerinden sayfamızı beğenerek ulaşabilirsiniz http://www.facebook.com/uzmanim.net

    Netmahal virüsü nasıl temizlenir?

    NetMahal nedir?

    NetMahal bir tür tarayıcı korsanı sitedir. Diğer tarayıcı korsanlarından farklı olarak netmahal, ayrıca bilgisayar bir program yükler bu program sizin tüm internet işlemlerinizi raporlar. Netmahal virüs gibi davranarak sistem dosyalarına kendini entegre eder.  Oldukça riskli olan bu durum için öncelikle virüs temizleme yapmalısınız.

    Lütfen aşağıdaki adımları eksiksiz yapın. İşlemler sırasında Chrome tarayıcı kullanmayın. Yandex, Firefox veya Internet Explorer kullanın.

    Netmahal kaldırma işlemi bittiğinde Chrome kullanabilirsiniz.

    ADIM 1: Virüs ve zararlı yazılımların silinmesi

    Bu adım önemlidir. Virüsleri temizlemezseniz diğer adımların bir önemi kalmaz. Virüs yine uzantı ve Windows ilkelerini oluşturacaktır.

    Bu aşamada anlatılan yazılımlar bilgisayarınıza bulaşan istenmeyen yazılımları ve eklentileri kaldırmak içindir.

    1. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
      Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
    2. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Yukarıdaki işlemlerden sonra hâla Netmahal tarayıcı korsanı karşınıza çıkacaktır. Hiç panik yapmayın.

    Şimdi aşağıdaki adımları sırası ile takip etmeniz gerekiyor.

    ADIM 2:  Netmahal kaldırma: Windows'a yerleşen servis ve DLL dosyalarının temizlenmesi

    Bu işlemleri Güvenli Modda yaparsanız daha sağlıklı olur fakat normal koşullarda aşağıdaki aşamaları normal oturumda da sorunsuz yapabiliyor olmalısınız.

    Daha önceki Netmahal vakalarından farklı olarak bu sürümde daha çok virüs gibi davranan Netmahal Windows işletim sistemine kendini entegre eden ve sizinle ilgili bilgileri raporlayan bir servis yerleştirmekte.

    1.  CTRL +SHIFT  + ESC tuşlarına basarak görev yöneticisini çalıştırın.
    2. Windows 7 / Windows XP kullanıyorsanız Görev yöneticisinde  İşlemler sekmesinde Tüm kullanıcıların işlemlerini göster işaretleyin.

    3. Windows 8 kullanıyorsanız görev yöneticisinde Ayrıntılar sekmesini tıklayın.

      NetMahal temizleme ntsvc.exe dosyasının silinmesi
    4. Görev yöneticisinde  Windows 7 için İşlemler  Windows 8 için Ayrıntılar sekmesini tıklayın burada işlemlerde Yansıma Adı / Ad sütununda ntsvc.exe dosyasını bulun sağ tuşla tıklayın ve İşlemi sonlandır’ı / Görevi sonlandır seçin
    5. Eğer ntsvc.exe dosyası görev yöneticisinde yoksa, sorun yapmayın ve diğer işlemlere geçin.
    6. Şu klasöre gidin
      C:\Users\[KullanıcıAdınız]\AppData\Roaming\ntsvc  (İngilizce)
      C:\Kullanıcılar\[KullanıcıAdınız]\AppData\Roaming\ntsvc (Türkçe)

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[[Kullanıcı Adı]\Application Data
    7. Ntsvc klasörünü sağ tuşla tıklayın klasörü ve içindeki dosyayı silin.
    8. Ntsvc klasörü silinemiyor diyorsa Görev yöneticisinde bu dosya var ve siz göremiyorsunuz demektir. Tekrardan görev yöneticisine dönün ve dosyayı bulun.
    9. Şimdi yapmanız gerekenler kayıt defteri girdileri silmek.

      Bu işlemde kayıt defterine yerleşen DLL dosya bağlantıları silinecektir. 32 Bit Windows ve 64 Bit Windows'da aranacak dosya adları farklılık gösterir.  Lütfen buna dikkat edin.   Siz  32 bit mi yoksa 64 bit mi bilmiyorsanız

      C:\Kullanıcı\[KullaniciAdiniz]AppData\Roaming\Macwebtoise  klasöründeki dosya adlarını kayıt defterinde aratın.
      Windows XP için C:\Documents and Settings\[[Kullanıcı Adı]\Application Data olmalı.

    10. Windows + R tuşuna basın ve çalıştıra regedit yazın enter tuşuna basarak kayıt defterini açın.
    11. Kayıt defterinde sol tarafta en üst bölümde Bulunan Bilgisayar'ı tıklayın.
      Kayıt defteri netmahal temizleme
    12. Kayıt defteri içinde Düzen > Bul ya da CTRL + F tuşlarına basarak aramayı açın.
    13. Arama bölümüne explorerEx64.dll eğer sisteminiz 32 bitse  explorerEx.dll yazın ve aratın.
    14. Bulunan kayıtları sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden Sil'i seçin.
    15. Silme işlemleri sırasında bazen karşınıza Ad (varsayılan) veri (Değer Atanmamış) şeklinde kayıt kalabilir. Bu önemli değil. Slinmesi gereken değeri silmiş oldunuz bu yeterlidir. Diğer işlemlere deva edin.
    16. F3 tuşuna basarak arama işlemini devam ettirin.
    17. Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazana kadar devam edin.
    18. Kayıt defterinde sol tarafta en üst bölümde Bulunan Bilgisayar'ı tıklayın
    19. Tekrar CTRL + F tuşlarına basın.
    20. Arama bölümüne RtMenu64.dll  eğer sisteminiz 32 bitse  RtMenu.dll  yazın ve aratın.
    21. Bulunan kayıtları sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden Sil'i seçin.
    22. F3 tuşuna basarak arama işlemini devam ettirin.
    23. Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazana kadar devam edin.
    24. Kayıt defterinde sol tarafta en üst bölümde Bulunan Bilgisayar'ı tıklayın
    25. Tekrar CTRL + F tuşlarına basın.
    26. Arama bölümüne Netmahal yazın ve aratın.  Netmahal ile ilgili kayıtlar 15-20 gibi çok sayıda olabilir. Sabırla hepsini silin.
    27. Bulunan kayıtları sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden Sil'i seçin.
    28. F3 tuşuna basarak arama işlemini devam ettirin. Netmahal değeri birden fazla karşınıza çıkacaktır hepsini silin.
    29. Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazana kadar devam edin.
      netmahal temizleme zararlı dll dosyalarının kayıt defterinden silinmesi
    30. Dikkat: Nethahal kelimesini yukarıdaki gibi tekrar aratın ve hiç bir kayıt kalmadığından emin olun. Dikkatsizlik yüzünden bu aşama hatalı yapılıyor ve silinemeyen kayıtlar kalıyor.
    31. Sırası ile şu dosyalar  ile ilgili tüm kayıtları silmiş oldunuz.
      Windows 64 bitse
      explorerEx64.dll
      RtMenu64.dll

      Windows 32 Bitse
      explorerEx.dll
      RtMenu.dll

      Son olarak

      Netmahal (en son bunu aratın ve çıkan tüm değerleri silin)

    32. Silme işlemleri bitince bilgisayarı yeniden başlatın.
    33. Bilgisayar açıldığında C:\Users\[KullaniciAdiniz]AppData\Roaming  klasörüne gidin. Windows XP için C:\Documents and Settings\[[Kullanıcı Adı]\Application Data
    34. Macwebtoise klasörünü bulun ve silin.
      Bu klasör silinemiyor
      diyorsa klasörün içine girin ve tek tek dosyaları silin.
      Silinemeyen dosya adı varsa bunun anlamı yukarıdaki kayıt defteri işlemlerini eksik yaptınız demektir. Silinemeyen dosyanın adını tekrardan kayıt defterinde aratın, bulduğunuz kayıtları silin.
      Bilgisayarı yeniden başlatın ve şimdi silinemeyen dosyayı silin.

      Dosyaları hiçbir şekilde silemiyorsanız:  Macwebtoise klasöründeki dosyaların adlarını değiştirin. Rastgele isimler verin. Bilgisayarı yeniden başlatın. Şimdi silmeyi deneyin.

      netmahal temizleme zararlı dll dosyalarının silinmesi

    ADIM 3:  Netmahal kaldırma: Windows ilkelerinin silinmesi

    1. Masaüstünden Bilgisayarım'ı tıklayın.
    2. C:\ sürücünde Windows klasörünü çift tıklayın.
    3. System32 klasörünü çift tıklayın.
    4. C:\Windows\System32 klasöründe GroupPolicy klasörünü bulun. Eğer bu klasör görünmüyorsa klasör gizli demektir.
    5. Windows 8 kullanıyorsanız Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
    6. Windows 7 gizli dosyaları gösterme için şu adımları yapın.
    7. Klavyenizden alt tuşuna basın.
    8. Yukarıda beliren Araçlar menüdünden Klasör Seçeneklerini tıklayın.
    9. Görünüm sekmesini tıklayın.
    10. Görünümde şu değişiklikleri yapın
      Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster işaretleyin
      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.
      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.
    11. Uygula butonu sonra da Tamam'ı tıklayın.
    12. Şimdi C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü görünecektir. Bu klasöre girin.
       C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü
    13. Machine klasörüne girin.
    14. Registry.pol dosyasını silin veya GroupPolicy klasörünün tamamınıda silebilirsiniz.

    Şimdi silmeniz gereken ikinci bir ilke dosyası daha var. Bunu silmek için

    1. C:\ProgramData klasörüne gidin.
    2. Burada ntuser.pol dosyasını bulun ve silin.
      ntuser.pol dosyasının silinmesi
    3. Bu dosyaları sildikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    ADIM 3:  Netmahal kaldırma: Tarayıcı kısayollarının temizlenmesi

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan Netmahal kısayolunu kaldırma​

    Windows 8 kullananlar için not:
    Eğer Windows 8 ve Başlangıç ekranından Chrome ya da diğer tarayıcılara erişiyorsanız bu işlemi şu şekilde yapın:
    Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın Dosya konumunu aç tıklayın. Açılan bölümünde Chrome kısayolunu sağ tuş tıklayın ve özelliklere girin.
    Aşağıdaki işlemleri yapın.

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  sweet-page.com kaldırma

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne sırası Chrome yazın (veya firefox, Internet explorer).
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan
      http://search.netmahal.com/......

      değerini silin. .exe" değerini görene kadar silin.

    4. Bu işlemi 2-3 defa tekrar etmelisiniz.  Bunun sebebi birden fazla kısayolun olmasıdır.
    5. Silme işlemi bitince kontrol amaçlı bir daha kontrol edin. Hedef bölümünde sadece şu değer yazmalıdır.
      "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

    Bu işlemlerden sonra Netmahal temizleme işlemini tamamladınız. Aşamaları eksiksiz yaptıysanız Netmahal'den kurtulmuş olmalısınız.

    Ayrıca Netmahal biri tarayıcı korsanları ile bir daha karşılaşmamak içi Netmahal gibi tarayıcı korsanlarından nasıl korunurum? çözümünü okumanızda yarar var.

    hakan hakan (15394)
    9 yıl önce cevaplandı

      allah sizden razı olsun bu sabah böyle bi hata ile karşılaştım eski kurtulma yöntemini denedim olmadı bende kaderime razı oldum derken sizin yeni attıgınız yöntemi uyguladım ve NETMAHAL gibi iğrenç bi meretten kurtuldum. çok saolun . emeklerinizin karşılıgı olarak teşekkür edebilmek için siteye üye olup yorumda bulundum :). tekrardan çok teşekkürler

      anehta anehta (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Biz teşekkür ederiz, faydalı olmasına sevindim. hakan 9 yıl önce

      Bugün Google Chrome'u açtığımda netmahal illetiyle karşılaştım. Daha önce portalsepeti bulaşmıştı kaldırmıştım ama netmahali kaldırmam için baya araştırma yaptım diğer siteler boşmuş, keşke ilk sizin siteyi bulsaydım .

      Çözüm için Allah razı olsun sizden , emek harcayan arkadaşa çok teşekkürler.

      emre34 emre34 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Merhaba Hakan Bey,

        Söylediklerinizi harfiyen yaptım ama şu Macwebtoise dosyası silinmiyor. Kayıt defterinden tekrar tekrar yaptım ama arama tamamlandı diyor. Yardımcı olabilirmisiniz? Facebook tan mı iletişime geçmem gerekiyor?

        ruffian ruffian (1)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Lütfen facebooktan mesaj atın. Durumunuzu inceleyelim. hakan 9 yıl önce
        • gönderdim Hakan Bey ruffian 9 yıl önce
        • Tüm ekibe yardımları için teşekkürler bilgisayarıma uzaktan bağlanıp bu netmahal belasından beni kurtardınız hepiniz sağolun. ruffian 9 yıl önce

        Kardeşim Allah senden razı olsun çok teşekkür ederim büyük bir dertten kurtardın beni

        atilla atilla (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          hocam çok teşekkür ederim. sayenizde kurtuldum

          barkoblu26 barkoblu26 (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bana çok yararı oldu. Elinize sağlık.

            niceman niceman (1)
            9 yıl önce cevaplandı

              gerçekten sitenin adına yakışır davranıyorsunuz üstadım :) başka hiçbir yerde sizin kadar açıklayıcı ve kesin bir çözüm bulamadım. başka bir sorunla karşılaştığımda çözümü buradan bulacağım şüphesiz. teşekkür ederim, sağlıcakla kalın...

              joseph joseph (1)
              9 yıl önce cevaplandı

                uzun uğraş sonrası yaptım .kafayı yicektim bu şey yüzünden . allah razı olsun . bidaha bulaşmaz bu şey dimi :D

                sergen sergen (1)
                9 yıl önce cevaplandı

                  çok çok sağolasın güzel kardeşim allah muradını versin tuttuğun altın olsun varolllllll

                  kullanici361283 kullanici361283 (1)
                  9 yıl önce cevaplandı

                    ~~Dostum ümidimi kestiğim bir anda karşıma çıktım. Yukarıda yazan arkadaşlarına yorumlarına ben de katılıyorum. Allah seni cennetine alsın. Bizim işimizi kolaylaştıranın Allah ta işini kolaylaştırsın. Ellerine sağlık...

                    dadasomer dadasomer (1)
                    9 yıl önce cevaplandı

                      helal olsun beni netmahal den kurtardığın için çok teşekkürler şuku verme düğmesi yok mu bu sitede, bu arada tuttuğun altın olsun

                      sukular1selale sukular1selale (2)
                      9 yıl önce cevaplandı

                      • Şukumuz yok maalesef, teşekkürünüz yeterlidir :) cemkara 9 yıl önce

                      Öncelikle çok teşekkür ederim fakat 2 sorum olacaktı 1.si son aşamada 2-3 kere temizlemelisiniz demişsiniz windows 8.1 kullanıyorum örneğin masaüstündeki mozilla kısayolundaki uzantıyı temizledim netmahal açılmıyor ama aşağıda görev çubuğuna sabitlediğim mozilla kısayolundan açınca netmahal çıkıyor diğer kısayolları win8 de nasıl bulur temizlerim ve demişsiniz ki netmahal sizin tüm internet erişiminizi raporlar mesela benim facebook adresimi kim olduğumu gibi kişisel bilgilerimi girdiğim her siteyi raporluyorsa bu nasıl bi sorun teşkil eder kısacası başımıza bir şey gelme riski var mı cevaplarsanız sevinirim :) ?

                      jayson jayson (1)
                      9 yıl önce cevaplandı

                      • Windows 8'de görev çubuğundaki Chrome simgesini sağ tuşla tıkayın. Açılan penceredeki Google Chrome ifadesini sağ tuşla tıklayın ve özelliklere girin. Yapılan raporlara genelde girilen siteler üzerine. Fakat kötü niyetli kullanılırsa kredi kartı bilgilerine kadar pek çok bilgi bu yazılım tarafından alınabilir. Oldukça riskli. hakan 9 yıl önce
                      • Daha önce de nationzoom girmişti adware olduklarından bunu da önemsememiştim ama bu yazınızı okuduğumda biraz tedirgin oldum açıkçası tekrar teşekkür ederim jayson 9 yıl önce
                      • Bu diğerlerinden farklı açıkcası. O yuzden mutlaka kaldırılmalı. hakan 9 yıl önce

                      çok çok çok teşkürler çok işeyaradı yapmanız gereken birebir talimatları uygulamak :D

                      kurdistani kurdistani (2)
                      9 yıl önce cevaplandı

                        Türlü yerlerde günlerce çözüm arayışından sonra çözüm bulduğum yegane yer burası. Tekrar tekrar Allah razı olsun.

                        hytsnzl hytsnzl (1)
                        9 yıl önce cevaplandı

                          1. Allah razı olsun kardeşim emeğine sağlık :)
                          rd33 rd33 (1)
                          9 yıl önce cevaplandı

                            1- Bütün işlermleri harfiyen yaptım fakat pc her açtığımda "netmahal" tekrar geliyor sadece eskisi gibi değiştirilemez değil, anasayfamı google yapabiliyorum fakat 1 günlüğüne :) Lüften kesin bir yolu varsa cevaplarsanız sevinirim.

                            2- Lisanslı virüs programı kullanıyorum lakin o programın uzantılarını aktifleştiremiyorum ??? "KASPERSKY"

                            3- Bu "netmahal" adlı eklenti nereden bulaşmış olabilir bu konu hakkında bilgisi olan varsa bizi bilgilendirebilir mi ?

                            yavuzkosar yavuzkosar (3)
                            9 yıl önce cevaplandı

                            • Yavuz Bey yukarıdaki çözüm kesin çözümdür ve binlerce kullanıcı tarafından denenmiştir. Mutlaka aşamalardan birini atlıyorsunuzdur. NetMahal güvenilmeyen indirme sitelerinden indirmiş olduğunuz uygulamalar ile birlikte geliyor. Facebook sayfamızdan mesaj atarsanız uzaktan (aksam saatlerinde) destek verebiliriz. murat 9 yıl önce
                            • Murat bey siz haklıymışsınız galiba bir aşamayı atlamışım şuan için problemi çözdüm eğer tekrarlarsa size facebook sayfanız üzerinden ulaşacağım. Arkadaşlar lütfen adımları tek tek yapın o dosyalar arama yaptığınızda dahi çıkmasa bile adım adım ilerleyin %100 kurtuluyorsunuz. Benim problemim şimdilik ortadan kalktı bakalım zaman ne gösterecek. Uzmanım.net çalışanlarına teşekkür ederim... yavuzkosar 9 yıl önce

                            Sonunda kurtuldum gerçekten işe yarıyor çok teşekkür ederim.

                            mustafa34 mustafa34 (1)
                            9 yıl önce cevaplandı

                              sırf yorum yapabilmek için üye oldum Allah razı olsun onlarca yontem denedım ındırmedıgım yapmadıgım sey kalmadı sızın yontemınızle her sey gectı cok cok tesekkurler bu ılletten kurtardınız...

                              seyma61 seyma61 (1)
                              9 yıl önce cevaplandı

                                Çok Teşekkürler Adamsınız Çok Oldu Arıyorum Çok Saolun

                                okan331 okan331 (1)
                                9 yıl önce cevaplandı

                                  Allah sizden razı olsun ilk başlarda önemsemiyordum ama bunun virüs olduğunu öğrenşnce korkmuştum.sağolasınız çözümü paylaştığınız için

                                  organik organik (1)
                                  9 yıl önce cevaplandı

                                    ABİ SİZE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR.BU İLLETTEN KURTULDUM DİYE ŞU ANDA HAVALARA UÇUYORUM.ALLAH NE MURADINIZ VARSA VERSİN.ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN.MUTLULUĞUMU KELİMELERLE ANLATAMIYORUM.KELİME BULAMIYORUM.DİĞER SİTELER HEP FASA FİSO.TEKRARDAN SİZE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.ELLERİNİZ DERT GÖRMESİN :)

                                    toruncukyusuf toruncukyusuf (1)
                                    9 yıl önce cevaplandı

                                      netmahal in virüs olduğunu önce anlamamıştım bilgisayarımda baya uzun süre kaldı ve aşırı yavaşladığını fark ettiğimde araştırıp ilk bu siteye baktım ve tamamen kolayca anlaşılır bir şekilde açıklamışsınız gerçekten çok teşekkür ederim emeğinize sağlık

                                      blackcat06 blackcat06 (1)
                                      9 yıl önce cevaplandı

                                        sırf teşekkür etmek için üyelik açtım eline koluna sağlık çok uzun ve yorucuydu ama kesinlikle işe yaradı :D

                                        gulereng gulereng (1)
                                        9 yıl önce cevaplandı

                                          allah razı olsun çokkkkk teşekkürler sayenizde kurtuldum

                                          lahi lahi (1)
                                          9 yıl önce cevaplandı

                                            ALLAH SİZDEN BİN TÜRLÜ RAZI OLSUN NE KADAR DENEDİM OLMADI BU ÇÖZÜM SAYESİNDE DENEDİM OLDU ÇOK TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN GERÇEKTEN ÇOK TEŞEKKÜRLER İNANAMIYOTUM YANİ ÇOK TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN :)

                                            efekara efekara (1)
                                            9 yıl önce cevaplandı

                                              Sırf teşekkür etmek için kayıt oldum bu sorunu çözemedim diye yandex kullanmaya başlamıştım,chrome kadar iyi değil, uzun lafın kısası adamsınız adam.

                                              drakendrago drakendrago (1)
                                              9 yıl önce cevaplandı

                                                emeğinize sağlık ilk başta çok uzun geldi ancak kesin çözüm diğerlerinin hiç birinde çözüm bulamamıştım

                                                çok teşekkürler

                                                nagihan nagihan (1)
                                                9 yıl önce cevaplandı

                                                  yorum yazmak için siteye üye oldum allah razı olsun 25tllik format parasından kurtardınız yorumları okuyunca sizin sitenizin adamları yorum yapmıştır dedim. virüsü sileceğime hiç inanmadım ama yinede denedim şuan netmahalden kurtuldum tekrar allah razı olsun şuan çok mutluyum

                                                  smd01 smd01 (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • Allah sizden de razı olsun, sorunun çözülmesine sevindim. hakan 9 yıl önce

                                                  yemin ediyom ağladım oldu saol allah razı olsun hayatımı kurtardın allah şiva versinn  teşekirlerr

                                                  talat123 talat123 (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • Çok teşekkürler hakan 9 yıl önce

                                                  Regeditten netmahalleri aratıp sildim reklam silici aware programlar yükledim vs vs. Bu son sürüm olan korsan netmahalden kurtulamamıştım. Size çok teşekkür ederim. Site tasarımı ve kalitesi çok yüksek.
                                                  Çok teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

                                                  mrnobody mrnobody (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz hakan 9 yıl önce

                                                  Allah Razı Olsun Düzelttim Sonunda Çok Teşekkürler Bende Bunun Silinmeyeceğini Sanmıştım Çözümü Çok Aramıştım Ve Sonunda Buldum Tekrardan Allah Razı Olsun

                                                  azizma azizma (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • Allah sizden de razı olsun, çok teşekkürler hakan 9 yıl önce

                                                  adımları sırasıyla uyguladım ve çözüme ulaştım, çok teşekkürler.

                                                  saenokda saenokda (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • Biz teşekkür ederiz, eksik olmayın hakan 9 yıl önce

                                                  Sayenizde netmahal belasindan kurtuldum çok teşekkür ederim.fakat bununla birlikte internet erisimim olmasina ragmen hicbir tarayicidan internete giremiyorum sanırım islemleri yaparken bir hata yaptım yardimci olabilirseniz cok sevinirim tekrar cok teşekkürler

                                                  hande hande (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • Merhaba, uzmanim.net Facebook sayfasından bizimle iletişime geçerseniz sorunun kaynağını bulabiliriz. hakan 9 yıl önce

                                                  Sırf teşekkür için üyelik aldım. Teşekkürler.

                                                  byhas byhas (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • Çok teşekkürler hakan 9 yıl önce

                                                  Allah 100 bin kere razı olsun uzun ömürler versin çok teşekkür ediyorum beni acayip bi illetten kurtardınız nasıl mutlu oldum ya süpersiniz

                                                  lazuri lazuri (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • Çok teşekkürler güzel mesajınız için hakan 9 yıl önce

                                                  Teşekkürler, uzmanim.net'i başlangıç sayfam yapacağım ya la...

                                                  Sağolun... Benim de bir katkım olsun ntsvc.exe bulamayanlara (benim gibi)

                                                  ntsvc.exe dosyasını görev yöneticisinde bulamayanlar

                                                  ''n'' harfinin ya en başına baksınlar ya da ''n'' harfine tek tek baksınlar,

                                                  alfabetik sıralama yap dememe rağmen en baştaydı neden anlamadım :)

                                                  weqex weqex (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • Teşekkürler Wegex :) hakan 9 yıl önce

                                                  Emeğinize sağlık. Kaç çeşit yol denedim bir tek bu işe yaradı :)

                                                  scarlett946 scarlett946 (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • Diğer siteler gibi kopyala yapıştır yapmıyoruz çözümü kendimiz üretiyoruz. uzmanim.net'in bir farkı olmalı :) Çok teşekkürler. hakan 9 yıl önce

                                                  benimde görev yöneticisinde ntsvc dosyası yok appdata roaming diye bir dosya yok group policy dosyası yok grouppolicyuser isimli bir dosya var içi boş  kayıt defterini sildim ama bir işe yaramadı  yardımcı olabilirmisiniz

                                                  kutal kutal (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • sonunda başardım öncelikle çok çok teşekkür ediyorum bendeki sorun en baştan gizli dosyaları göster demediğim için hiç bir dosyayayı bulamıyormuşum bulunca hallaoldu kutal 9 yıl önce
                                                  • Sağol Kutal geri bildirimde bulunduğun için. Pek çok kullanıcımız dikkat etmiyor bu sebepten sorun yaşıyor. cemkara 9 yıl önce

                                                  Çok teşekkür ederim talimatların hepsini sırasıyla yaptım ve kurtuldum on numara anlatım elinize sağlık :)

                                                  echelon4844 echelon4844 (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • Çok teşekkürler :) hakan 9 yıl önce

                                                  işe yaradı, çok teşekkürler elinize yüreğinize sağlık :)

                                                  aeuda aeuda (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                    Abi defalarca kontrol ettim görev yöneticisinde ntvsc.exe yok fakat silmeye calısırken de dosya acık oldugundan silinemiyor diyor, anasayfamı değiştirmeye çalışınca da bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor diyor hiç bir şekilde müdahale edemiyorum bir diğer yazınızda anlattıgınız gibi system 32 den ve program data dan bir kaç klasör silip bilgisayarı yeniden başlattım ama hiç bir şeye yaramadı , yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

                                                    erdem21 erdem21 (1)
                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                    • Mutlaka atladığınız bir nokta vardır. Facebook sayfamızdan mesaj atın yardımcı olalım. alattin 9 yıl önce

                                                    sorunum çözüldü çok teşekkürler emeğinize sağlık.

                                                    destdur91 destdur91 (1)
                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                    • ben teşekkür ederim mesajınız için hakan 9 yıl önce

                                                    Allah Razı olsun Allah ne muradınız varsa versin. Bu virüsü görünce elim ayağım titredi resmen. Ama sizin sitedeki çözüm on numara. Allah Razı olsun. Çok Sağolun.

                                                    musaoruc musaoruc (1)
                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                    • Allah sizden de razı olsun, eksik olmayın hakan 9 yıl önce

                                                    geçen ay portal sepetinden bu ay netmahalden bu site sayesinde kurtuldum. sağolun ama ben neden appdata klasörünü bulamadığımı anlamadım orda silin dediğiniz şeyleri klasörü bulamadığımdan silmedim yine de işe yaradı

                                                    sumeyyepars sumeyyepars (1)
                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                    • Bazı klasörler kullandığınız işletim sistemine göre (Windows xp, 7, 8, Vista) değişebilir. Aynı şekilde antivirüs programı bazı klasörleri silebilir. Bu sebepten bazı dosyalar sizde olmayabilir. alattin 9 yıl önce

                                                    Emeği geçen herkese gerçekten çok teşekkür ederim. internete girmeye heves kalmamıştı artık. Sayfanıza denk geldim. işlemler cok uzun geldi ama yorumlara bakınca denemeye değer dedim. Chrome kullanamıyordum netmahal yüzünden. Şimdi ise Choromedan sitenize üyelik açtım teşekkür etmek için. Ne reklam var artık ne netmahal. Çok sağolun.

                                                    kafamakina kafamakina (1)
                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                    • Çok teşekkür ederiz vakit ayırıp üye olduğunuz için alattin 9 yıl önce

                                                    Merhaba sorun bende devam ediyor. Dediklerinizi yaptım önceden netmahal otamatik giriyodu şimdi istediğim şeyi seçerek açabiliyorum google'ı netmahal çıkmıyor. Fakat sorun şu ki Google Chrome da başlangıç kısmında Belirli bir sayfayı aç dediğimde direk netmahal çıkıyor  yönetici olarak onu seçemiyorum. Tamam önceden hiç bişey yapamazdım ama illa her girdiğimde elden değiştirmek zorunda kalıyorum orda kuzu gibi yatıyor beni bu durumuda rahatsız ediyor. Lütfen yardım edin çıldıracam artık.

                                                    eren17 eren17 (1)
                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                    • Kayıt defterinde silmediğiniz kayıtlar kalmış. Kayıt defterini yeniden kontrol etmelisiniz. Netmahal geçen tüm kayıtları silmelisiniz. murat 9 yıl önce
                                                    • dediğinizi yapıyorum netmahali aratıyorum sürekli sonuç çıkıyo siliyorum gene sonuç çıkıyo siliyorum gene 15 tane netmahal sonucu çıkıyo onun dışında diğerlerinin hepsini sildim ama sürekli netmahal sonucu çıkıyo regedit kısmında. ne yapmalıyım ? eren17 9 yıl önce
                                                    • Sonuna kadar gidin. Çok çıkması normal bitecek merak etmeyin. murat 9 yıl önce

                                                    Yardımınız için gercekten cok tesekkürler. Kac tane yol denedim hemen hemen hepsi benziyor ama sizin cozumde onlarda olmayan kısımlar vardı bu sayede kurtuldum. Tekrar tesekkürler :)

                                                    mustaio mustaio (1)
                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                    • Çok teşekkür ederim. Aşamaların tamamını yazmaya çalıştım ve çözümü sürekli güncelliyorum. hakan 9 yıl önce

                                                    Bu kadar bilgi kirliliği içerisinde bu kadar net ve faydalı bilgiler sunduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Başarılarınızın ve bilgi paylaşımınızın devamını dilerim.

                                                    justinever justinever (1)
                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                    • Mesajınız için çok teşekkür ederim. hakan 9 yıl önce

                                                    Allah razı olsun varya adamın dibisiniz çok teşekkür ederim çok minnettarım böyle bilgili kişilerin aramızda olması bir gurur tekrar tekrar teşekkürler...

                                                    dadaduara dadaduara (1)
                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                      Gerçekten saygı duydum. Allah tüm emeği geçenlerden razı olsun. Hakkınızı helal edin. Büyüksünüz.

                                                      livornesi livornesi (1)
                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                      • Çok teşekkür ederim mesajınız için. hakan 9 yıl önce

                                                      Merhaba ;

                                                      Problemimin çözümü konusunda verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ederim.

                                                      clarence clarence (1)
                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                      • Çok teşekkür ederim, sağ olun. hakan 9 yıl önce

                                                      Sanki yeniden doğmuş gibi mutlu oldum aylardır bu sorun vardı daha önce denemiştim ancak olmamıştı  ancak şimdi tekrar denedim ve sorunum çözüldü nasıl sevaba girdiniz anlatamam böyle bilgiler gerçekten iyi ki var sizde iyi ki varsınız

                                                      barisonurcan barisonurcan (1)
                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                      • Çok teşekkürler mesajınız için hakan 9 yıl önce

                                                      ben windows 7 Home Premium 64 bit Türkçe kullanıyorum.

                                                      Gerçekten emek verip detaylı ve anlaşılır bir dille yazılmış bu yazı ile bu beladan kurtulacağıma inandım ama maalesef açıklanan maddelerden bir kısmı bende yoktu

                                                      işlemler altında ntsvc yok

                                                      ntsvc klasörünü sildim

                                                      bende C:\Kullanıcı\[KullaniciAdiniz]AppData\Roaming\Macwebtoise  diye bir klasör yok.

                                                      ayrıca kayıt defterinde explorerEx64.dll ve RtMenu64.dll dosyalarını aratıyorum ancak arama tamamlandı demesine rağmen sağ tarafta hiçbir sonuç çıkmıyor.

                                                      netmahal arattığım zaman (varsayılan)   REG_SZ    değer atanmamış ve  ntsvc REG_QWORD  verileri çıkıyor zaten bu aşamadan itibaren süreci devam ettiremiyorum

                                                      bu konuda yardım edebilirseniz çok sevinirim

                                                      dfidan dfidan (1)
                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                      • Merhaba, yazılda bahsedildiği gibi bazı aşamalar sizde olmayabilir. Bunun nedeni bu istenmeyen yazılılım farklı sürümlerinin olması. Fakat siz bu aşamaları geçerek son aşamaya kadar yaparsanız sorun çözülecektir. Hiç yapamazsanız bize facebook üzerinden mesaj atın biz temizleyelim. hakan 9 yıl önce

                                                       konular hakkında çok açıklayıcı paylaşımlarınız var çok güzel ve amacına uygun hareket eden bi site oluşturmuşunuz  ilginize de gerçekten çok teşekkür ediyorum

                                                      aykuttt aykuttt (1)
                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                      • Mesajınız için çok teşekkür ederim hakan 9 yıl önce

                                                      NetMahal   Tarayıcısını kaldırma konusunda  vermiş olduğunuz o değerli bilgiler içn sayın hocam size binlerce  kere tşk ediyorum. yüreğinize  emeğnize sağlık  allah razı olsun bundan sonra burada  sürekli sizi ve o değerli çalışmalarınızı takip edeceğim. inanın sayenzde hem bilgisayar kullanmayı hemde gönül rahatlılığıyla vermiş olduğunuz  bilgiler doğrultusunda  bir çok şeyi başardım. her seferinde siz oldunuz yanımızda  çok tşk ediyorum   sayın hocam harikasınız.size buradan kucak dolusu sevgiler gönderiyorum. çalışmalarınızda başarılar diliyorum.saygılarımı bizzat sunuyorum. sağolun var olun hocam.

                                                      digiman2005 digiman2005 (1)
                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                      • Vakit ayırıp böyle güzel bir mesaj yazdığınız için çok teşekkür ederim. Sağ olun. hakan 9 yıl önce

                                                      Hocam ellerinize sağlık , çok teşekür ederim sayenizde talimatlarınıza harfiyen uyarak kaldırdım şu netmahal illetini.  Bir saatlik gösterdiğim çabanın ardından sonra kurtuldum çok şükür :) , anlatımınız çok güzel bu arada  ve bir o kadar da sade . Geçen aylarda da böyle bir olay yaşamıştım Adware cleaner programı ile kısa bir süre içinde  çözmüştüm onu da . Yalnız aynısını  netmahal için söyleyemeyeceğim tabiki , uğraştırıyor baya :)

                                                      joseph90 joseph90 (1)
                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                        Sadece teşekkür etmek için üye oldum.Allah sizden bin kere razı olsun.Bilgisayarımda aylardır vardı artık vazgeçip netmahal ile yaşamaya alışmıştım.Easy tab diye bir virüs de geldi.Madem öyle görürsünüz gününüzü deyip ikisini de yok etmek adına onurlu bir direniş ve hırsla geçen 2 saatin ardından netmahali kaldırdım.Google'ı açtım ki bir de ne göreyim.Easy tab da gitmiş :))) Şu an çok mutluyum yaaaa keyif sigarası yaktım içiyorum :)

                                                        emre3528 emre3528 (1)
                                                        9 yıl önce cevaplandı

                                                          Sırf teşekür için üye oldum Allah razı olsun sizden

                                                          furkaner furkaner (-1000)
                                                          9 yıl önce cevaplandı

                                                            Bilgisayardan hiç anlamayan ben bile sayenizde bu virüsden kurtuldum emeğinize sağlık çok teşekkürler

                                                            puzzle puzzle (1)
                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                              ben kurtulamadım bütün adımları eksiksiz yaptım yine açılışta cıkıyor ne yapmalıyım?

                                                              cakab3y cakab3y (1)
                                                              9 yıl önce cevaplandı

                                                              • Mutlaka anladığınız bir aşama vardır. Adımları tekrar gözden geçirmenizi öneririm. hakan 9 yıl önce
                                                              • hakan bey şöyle anlatayım:şuan sanırım kurtuldum inşallah,sorun şöyleydi tüm adımları yaptım fakat masaüstü kısayolundan crome actıgımda sıkıntı yok,görev cubugundan açtıgımda acılıs sayfası olarak yine cıkıyodu..cromu görev cubugundan sildim tekrar tasıdım suan bir sorun yok cakab3y 9 yıl önce

                                                              6. adımda takıldım. ntscv belirtilen adreste yok. yardım rica ediyorum. teşekkürler.

                                                              egeege egeege (1)
                                                              9 yıl önce cevaplandı

                                                              • Olmayan adımları lütfen atlayın. Çözümde zaten bazı adımlar sizde olmayabilir diyor. Lütfen dikkat. hakan 9 yıl önce
                                                              • Olmayan adımlarda takılmamak işin püf noktasıymış. Az önce temizledim. Çok teşekkür ederim. egeege 9 yıl önce

                                                              Netmahal (en son bunu aratın ve çıkan tüm değerleri silin)
                                                              Bu işlemde netmahal klasörünü sildim yanlış mı yaptım bilmiyorum. Bundan sonra

                                                              Explorer e tıklayınca açılır gibi oluyor ve kayboluyor.

                                                              Explorer imi nasıl tekrar eski hale getirebilirim win 8 kullanıyorum. Sistemi geri yükleme yapmıyor

                                                              nike nike (1)
                                                              9 yıl önce cevaplandı

                                                                Sayenizde netmahal ve portalsepetinden kurtuldum iyi çalışmalar

                                                                cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
                                                                9 yıl önce cevaplandı

                                                                  Teşekkürler Sonunda kurtuldum şu illetten uzmanim net çok iyi çalışıyor

                                                                  mestafor mestafor (1)
                                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                                    adım2 11.ci bölümde takıldım şimdi bilgisayarı seçip aratıyorum ama bir şey .çıkmıyor altındaki klasörlere tıklayınca birşeyler çıkıyor ama çok fazla burdakilerin hepsini silecekmiyiz?

                                                                    sergen19 sergen19 (1)
                                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                                    • Eğer aşamalarda bahsedilen sizde yoksa diğer aşamalara geçin. Anlatılanlar dışında bir şey silmeyin. cemkara 9 yıl önce

                                                                    Kaç gündür kurtulmaya çalıştığım easy tab ve dolayısıyla netmahal den resmen kurtulmuş oldum bu yazı sayesinde. Teşekkür için üye oldum resmen Bilale anlatır gibi anlatıp bu netmahal belasından beni kurtardı allah razı olsun ama böyle kuru teşekkür karın doyurur mu bilmem bi' tepsi baklava efendime söyleyeyim börek çörek gönderelim ya...

                                                                    mirna mirna (1)
                                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                                    • Yemek önerilrine her zaman açığız, fakat fazla kalabalığız sizi yormak istemeyiz :) hakan 9 yıl önce

                                                                    Tüm adımları dikkatlice uygulamama rağmen "Netmahal" olarak arattığımda çıkan verileri silemedim.

                                                                    Tek yapAmadığım yer malware kısmı (ilk kısım). Bunun sebebi sitenizdeki linkten veya başka yerlerden indirdiğim dosyaların bozuk, hatalı çıkması. Dolayısıyla adımı yapamadım.

                                                                    Çıkan verilerden sadece 2 tanesini silemedim. Diğerleri silindi.

                                                                    En kısa sürede cevaplamanız dileğiyle..

                                                                    Silinememe sorunu geçmedi fakat problemin çözümüne etkisi olmadı, netmahal sorunu ortadan kalktı. Cevap da ekledim. Her şey için teşekkürler :)

                                                                    kralimben kralimben (1)
                                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                                    • Öncelikle rahatsız ettiysem özür dilerim, yaşadığım sorun problemin çözümüne etki etmedi. Silemediğim değişkenleri atladım bir kaç kere daha F3 basmamla arama tamamlandı dedi, silemediklerim halen kaldı. İşlemlere devam ettim harfiyen ve sorun halloldu. Herşey için teşekkürler. Doğru, detaylı ve kesin çözüm! kralimben 9 yıl önce

                                                                    ne kadar teşekkür etsem azdır sayenizde kurtuldum bu meretten sağolun

                                                                    canpalit canpalit (1)
                                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                                      Beyler o dosyanın silinişi için pc yi yeniden başlatın onuda silin Allah senden razı olsun hocam Portal sepeti ve netmahal gitti 1 saat uğraştım korktum pc ye bişi olcak diye olmadı :) .

                                                                      kalas044 kalas044 (1)
                                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                                        siz varya adamsınız adam..yazılanları bir bir yaptım ve artık netmahal diye bi sorunum yok. allah kimseye vermesin çok kötü bişey ..

                                                                        cngzhn cngzhn (1)
                                                                        9 yıl önce cevaplandı

                                                                        • teşekkür etmek amaçlı siteye üye oldum :) cngzhn 9 yıl önce

                                                                        tarama programını indirip tarama yaptırarak netmahalden kurtuldum çok teşekkürler buna rağmen diğer adımlarıda yinede yapmam gerekir mi?

                                                                        serife4177 serife4177 (1)
                                                                        9 yıl önce cevaplandı

                                                                        • Kontrol amaçlı yapmanız önerilir. Zira birden fazla netmahal sürümü var bu sebepten herkeste durum farklılık gösterebilir. hakan 9 yıl önce

                                                                        saygıdeğer adminler ya size nekadar dua etsem azdır geçen gün net üzerinden bu siteyi engellemeye kalktım modem yandı bu netmahal illeti bana  ( ARC ) diye bir oyun başlatan program tarafından bulaştı onu fark ettim ..yazdığınız adımları birbir takip ederek uyguladım sorun ortadan kalktı size çok teşekkür ederim emeğinize salık elinize salım bukadar bilgiyi üşenmeden bizimle uğraşıp paylaştınız sağ olun...saygılar....

                                                                        sadizar sadizar (1)
                                                                        9 yıl önce cevaplandı

                                                                          Yardım için teşekkürler bir yerde takıldım xp olanlar için program datayı nasıl bulabiliriz

                                                                          bluman bluman (1)
                                                                          9 yıl önce cevaplandı

                                                                          • Windows gezgini arama motoruna "program data" yazarak aratsaydın daha kolay bulabilirdin :-) temmuz 9 yıl önce

                                                                          teşekkürler adım adım yaptım ve sonunda tarayıcımı kurtardım

                                                                          baz77 baz77 (1)
                                                                          9 yıl önce cevaplandı

                                                                              öncelikle yardımınız için çok teşekkürler. sayenizde artık anasayfam netmahal değil fakat halen adres çubuğunda arama motoru netmahal olarak gözüküyor. bu bana sorun çıkartır mı veya netmahal belasını yine başıma açar mı? kurtulmak için ne yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim

                                                                            buralarinpatronu buralarinpatronu (1)
                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                            • Kayıt defterinde Netmahal kelimesini aratın ve buldugunuz tüm degerleri silin. Sorun bundan kaynaklanıyor. hakan 9 yıl önce
                                                                            • denedim fakat yine olumsuz. http://hizliresim.com/g4bW3Z buralarinpatronu 9 yıl önce
                                                                            • Bu uyarıyı almanız önemli değil. Aramaya devam edin. Birbirine benzer pek çok kayıt silmeniz gerekiyor hakan 9 yıl önce

                                                                            Çok teşekkürler. DEDİKLERİNİZİ YAPTIM FAKAT HALEN CHROME  AÇILIRKEN NETMAHAL SİTESİ ÇIKIYOR. Macwebtoise  DOSYASINI DA BULAMADIM ACABA ONDAN MIDIR ? CEVAP YAZARMISINIZ?

                                                                            kullanici1907 kullanici1907 (1)
                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                            • Macwebtoise her sürümde olmayabilir. Kayıt defterin aşamasını yeniden yapın. Silemediğiniz değerler olabilir. hakan 9 yıl önce
                                                                            • abi yukarıda dediklerinizi yaptım açılışta yine netmahal yazıyor ama ayarlara giriyorum başlangıçta yeni sekme sayfasını aç olmuş önce öyle değildi chrome u yeniden yüklesem sorun düzelir mi ? kullanici1907 9 yıl önce
                                                                            • Muhtemelen eksik yapmissin. Genelde Chrome'u yeniden yüklemenin sorunun çözümüne bir katkısı olmuyor. Önerim tekrar aşamaları kontrol etmen. hakan 9 yıl önce

                                                                            çözüldü çok teşekkür ederim....

                                                                            tuqi tuqi (1)
                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                              Yazıyı hazırlayan Hakan hocama ve çözümü bulan Alaatin hocama teşekkürler.Biraz zahmetli gibi görünsede adımları yapmadan önce Malwarebytes, Adwcleaner ve isterseniz Combofix programlarını kurduğunuzda yapacağınız adımların birçoğu eksiliyor.Tekrar teşekkürler nethamal belasından kurtardığınız için :)

                                                                              Malwarebytes -->  https://www.malwarebytes.org/mwb-download/

                                                                              Adwcleaner --> http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

                                                                              Combofix --> http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

                                                                              ismailsarp ismailsarp (6010)
                                                                              8 yıl önce cevaplandı

                                                                                Ay ellerinize sağlık her şeyi açık açık uzunca tarif etmişsiniz. Saatler süren bir uğraştan sonra bu siteye denk geldim ve yaklaşık 1 saatte izi bile kalmadı o sitenin. Sırf teşekkür edebilmek için üye oldum. Sağoluunn..

                                                                                mervetan mervetan (1)
                                                                                8 yıl önce cevaplandı

                                                                                  Sizin Allahınıza kurban ya helal sizlere yemin ediyorum adım adım yaptım sonunda rahatladım ya helal olsun size :)

                                                                                  sterben sterben (1)
                                                                                  8 yıl önce cevaplandı

                                                                                    Ben de bundan kurtuldum.Teşekkür ederim.Ama sekme açınca yine netmahal.portalsepeti.com çıkıyor.Sekmelerden nasıl silerim?

                                                                                    bedrettin bedrettin (1)
                                                                                    8 yıl önce cevaplandı

                                                                                      SEN VARYA Bİİ HARİKASIN YAAA BEN NELER YAPMADIM HİÇBİRİ FAYDA ETMEDİ  EYVALLAH  VE SIRF BUNUN İÇİN ÜYE OLDUM BEN ELİNE YÜREĞİNE SĞLIK

                                                                                      qafameserse qafameserse (1)