newnext.me nengine.dll hatası

newnext.me nengine.dll nedir ? newnext.me nengine.dll virüs mü?

Bilgisayarım açıldığında RunDLL

Roaming\newnext.me\nengine.dll başlatmada sorun.

Roaming\newnext.me\nengine.dll geçerli bir Win32 uygulaması değil.

hatası veriyor. newnext.me ve nengine.dll nedir? Virüs mü?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    newnext.me nengine.dll nedir ? newnext.me nengine.dll virüs mü?

    NewNext.Me ve buna ait nengine.dll dosyası potansiyel olarak istenmeyen yazılım grubuna girer. NewNext.Me bir reklam yazılımıdır.  Eğer

    Roaming\newnext.me\nengine.dll başlatmada sorun.

    Roaming\newnext.me\nengine.dll geçerli bir Win32 uygulaması değil.

    hatası alıyorsanız bilgisayarınız istenmeyen yazılıma maruz kalmış demektir. Bir virüs değildir fakat bilgisayarınızı yavaşlatır ve pop-up pencelere çıkartabilir.

    Dr.Web Antivirüs NewNext.Me ve buna ait nengine.dll  dosyasını Adware yani reklam yazılımı olarak Adware.NextLive.1 adı ile tanır.

    Bu sebepten bilgisayarınızı malware, adware, virüs taramasından geçirmelisiniz.

    Newnext.me nengine.dll nasıl temizlenir?

    ADIM 1:  RKill ile bellekte aktif çalışan yazılımlardan kurtulun.

    Rkill nedir detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

    1. RKill indir adresinden RKill'i indirin.
    2. RKill'i çalıştırın. Rkill.exe iki kere tıklayın. Rkill, Bellekte çalışan NewNext.Me dosyalarını etkisiz hale getirecektir.
      RKill Nedir? RKill Nasıl Kullanılır? - RKill  Çalıştır
    3. Rkill çalışmasını bitirdiğinde ekrana, Malware taramasını şimdi yapabileceğinize dair bir uyarı mesajı gelecektir.RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? Malware taraması sonu
    4. Son aşamada RKill ekrana tarama raporunu çıkartabilir.RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? Log ekranı
    5. Şimdi bilgisayarı yeniden başlatmadan malware taraması yapmanız gerekir.
    6. MalwareBytes nedirMalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware nasıl temizlenir öğrenebilirsiniz.

    ADIM 2: Virüs temizleme

    NewNext.Me adware yazılıını kaldırmak için Malwarebytes Anti-Malware yazlımını kullanacağız.

    Malwarebytes  Anti-Malware nedir? Malwarebytes Anti-Malware nasıl kullanılır? detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Malwarebytes Anti-Malware yazılımını  buradan indirebilirsiniz.

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

    1. Masaüstüne gelen Malwarebytes Anti-Malware ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
    2. Performa a full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
      Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama
    3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes Anti-Malware  işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
      Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama
    4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
      Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
    5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın.

    6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.
    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      Allah razı olsun sizden kardeşim emeginize saglık

      gorbaterim gorbaterim (1)