Nexon Türksat 4A uydusu ayarlama

Nexon uydu alıcısı Türksat 4A uydusu ayarları nasıl yapılır? Nexon uydu alıcısı Türksat 4A güncellemesi nasıl yapılır?

Türksat 4A uydu yayınlarını almak için Nexon uydu alıcımda ne gibi ayarlar yapmalıyım?

Nexon Türksat 4A kanal ayarları nasıl yapılır?

mat7 mat7 (336)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tekrar    merhaba   ben  üstte    belirtiğim sorunu  çözdüm ,    aynı   sorunu   yaşayan   arkadaşlar   yardımcı  olmak   için   çözümü    paylaşmak istiyorum .

    Kurulum   ayarlarına    giriliyor   ve   manuel  arama   ayarına   girilip    frekans   ayarları   yapılıyor  .

    Ben   şu  frekansları   girdim  ,

    Frekans  :    11747   Mhz

    Polarizasyon  :     Yatay    (  H   )

    Sembol   oranı   :   27500

    Fec   :   5   /  6

    (  Tabi   bulunduğunuz   yere   göre    firekans   değişebilir.  )

    Girip   arama   tuşuna   basıyor   ve    taratıyorsunuz    ve      kanallar    çıkıyor ,   tarama   bitince    tarama   otomatik   olarak   kapanıyor   ve   kanallar   çıkıyor.

    Bu   (  Fec  )   benim   uydu   ayarlarımda   gözükmüyor    sanırım   bu   otomatik   ayarlanıyor   .

    Fakat   uydusunda   bu   ayarı   gözüken   arkadaşlar   üste   belirttiğim   gibi   yazacak.

    Ben    çok   uğraştım  zor  buldum   aynı   durumu   yaşayanlar    varsa    benimde   bir   yardımım   olursa  ne   mutlu    bana ...

    Kolay   gelsin ..

    Ek Bilgi:

    Nexon Türksat 4A uydusu ayarlama işlemi bu işlemden sonra bitmiş olacak. Türksat 4A uydusu üzerindeki yayınları artık alabiliyor olmalısınız.

    Nexon Türksat 4A uydu ayarı yaptığınızda bazı kanallar otomatik olarak gelmiyorsa bu kanalların frekanslarını eliniz ile teker teker girmeniz gerekiyor.

    Bu işlemler sonrasında aradığınız kanallardan eksik olan varsa el ile frekans bilgisini girerek bulabilirsiniz.

    Türksat 4A güncel frekans listesine buradan ulaşabilirsiniz.

    mat7 mat7 (336)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkürler, çok faydalı oldu cemkara 9 yıl önce
    • Çok sevindim faydalı olduğuma . mat7 9 yıl önce