Next Minix HD Türksat 4A uydusu ayarlama

Next Minix HD uydu alıcısı kullanıyorum.  Türksat 4A uydusu ayarlamak için ne yapmam gerekiyor? Ekranda arama için kırmızı butona basın diyor.  Kırmızı butuna bastığımda şu hata mesajını veriyor:

Kurulum başlatılamıyor. Lütfen LNB, Anten Ayar ve bağlantılarını kontrol edin.

Türksat 4A uydusuna geçene kadar hiç bir sorun yoktu şimdi uyduda hiç bir kanal yok.

Next Minix HD  Türksat 4A uydusu ayarlama nasıl yapılır?

ahmetyildiz ahmetyildiz (61)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Cevap için çok teşekkürler.  Evet gittiğimde tam dediklerinizi yapmak için televizyonu açtım.

    Next minix televizyon ekranında güncel bir liste var uyarısı yaptı. Evet diyerek güncel listeyi yükledim.

    Böylelikle ayarları el ile girmeme gerek kalmadı. Yine de ilginiz alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim.

    ahmetyildiz ahmetyildiz (61)
    9 yıl önce cevaplandı

      Next Minix HD Türksat 4A uydusu ayarlama işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

      1. Uydu alıcınızın kumandasından Menü tuşuna basın.
      2. Kanal Düzenle seçeneğini seçin
      3. Uydu Kanallarını sil bölümününe  OK tuşuna basarak girin.
      4. Türksat uydusunu OK tuşuna basarak seçin. Sağ tarafda seçme işareti olan X işareti çıkmış olmalı.
      5. Kumanda Sarı renkli tuşa basarak çıkan uyarıya EVET diyerek devam edin.
      6. Bu işlemden sonra artık Next Minix HD Türksat 4A yeni Türksat 4A kanal listesini güncellemek için hazır hale geldi.
      7. Menü'den Kurulum menüsü altıdaki Uydu kurulum bölümüne girin.
      8. 25. numaralı uydu Türksat 2A/3A/4A yanında kalp işareti gözükmektedir. Kalp işareti gözükmüyorsa öncelikle OK tuşuna basarak kalp işareti gelmesini sağlayın.
      9. Son olarak kılavuzu ok tuşlarını kullanarak TRANSPONDER bölümüne alıp, 11844 V 2222 değerini seçin. Veya 11747  H 27500 girin. Her iki değeride deneyebilirsiniz.

      10. NIT ARAMA: EVET konumuna alıp.
      11. ARAMA MODU: TP ARAMA olarak değiştirip kumandadaki KIRMIZI tuşa basarak otomatik taramayı başlatın.
      12. Tarama bitine kadar lütfen bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra cihaz uyarı verir.

      Next Minix HD Türksat 4A uydusu ayarlama işlemi bu işlemden sonra bitmiş olacak. Türksat 4A uydusu üzerindeki yayınları artık alabiliyor olmalısınız.

      mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
      9 yıl önce cevaplandı

        bütün yazılanları aynen uyguladığım halde Türkiye kanaları çıkmadı son listede diğer binlerce kanal ise mevcut..birde bende transponder değeri page up ile seçilebiliyor fkat OK ile kaydetmek yerine bu değerlerin içine giriyor buradamı hata yapıyorum acaba

        eyuptrhn eyuptrhn (1)