NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı hatası çözüm

16 Bit MS-DOS Alt Sistemi

C:\Documents and Settings\uzmanim.net\Desktop\Minecraft.lnk

NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı.
Cs:06e1 Ip:011d OP:2e 63 6f 6d 20 Uygulamayı bitirmek için Kapat'ı seçin.

yukarıdaki hata mesajını alıyorum. NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı hatası Windows XP, Windowd Vista, Windows 7 gibi farklı işletim sistemlerinde karşınıza çıkabilir.

    Hatanın sebebi Windows işletim sisteminin 32 bit uygulamayı 16 bit olarak çalıştırmayı deniyor olmasıdır.

    NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı hatasının çözümü için şunları gerçekleştirin:

    NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı hatasının çözüm 1:

    Eğer NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı hatasını bir uygulamayı çalıştırıyorken alıyorsanız

    1. Windows ve R tuşlarına basarak çalıştırı açın.
    2. Çalıştıra regedit yazarak kayıt defterini açın.
    3. Kayıt defterinde şu kaydı silin
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WOW\cmdline
    4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı hatasının çözüm 2:

    Eğer NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı hatası bilgisayar her açıldığında karşınıza geliyorsa, açılış programlarından biri veya bir hizmette sorun olabilir bunun çözümü için şunu yapın:

    1. Masaüstü ekranında Windows tuşu ve R tuşlarına birlikte basın.
    2. Çalıştır açılacaktır. Çalıştıra  msconfig yazın enter tuşuna basın.
    3. Sistem Yapılandırması Genel sekmesinde Başlangıç Ögelerini Yükle çek işaretini kaldırın.
      Bilgisayar kapanmıyor - Sistem Yapılandırması
    4. Hizmetler sekmesini tıklayın. Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle işaretleyin.
      Sonra Tümünü Devre Dışı Bırak tıklayın.
      Bilgisayar kapanmıyor  - Hizmetler
    5. Uygula butonuna basın Sonra Tamam tıklayın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı hatasının çözüm 3:

     NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı hatası hala devam ediyorsa bilgisayarınızdaki zararlı bir yazılım veya virüs buna sebep oluyor olabilir.

    Bilgisayarınızı zararlı yazılımlara karşı tarayın. Bunun için Mawarebytes anti-malware kullanabilirsiniz. Malwarebytes anti-malware ücretsiz sürümü işinizi görecektir:
    MalwareBytes nasıl kullanılır?

    murat murat (12492)