NVIDIA Ekran Kartımı kullanamıyorum

Bilgisayarım Casper marka. Az önce Aygıt Yöneticisi'ne girdim. Ekran kartımın sürücülerinin güncel olup olmadığını aramak istedim. "Güncel sürücü yazılımını çevrimiçi ara" dedim. Ve ekran 0.5ms'liğine (yaklaşık) siyah oldu ve geri geldi. Artık NVIDIA ile ilgili hiçbir şeyi kullanamıyorum (denetim masası, GeForce Experience vb.). Sürücüden kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

İşletim Sistemim:Windows 10 Pro 64-Bit

Ekran kartı:NVIDIA GeForce GT630M

googledoodletr googledoodletr (16)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aygıt Yöneticisinden problemli ekran kartını tıkla ve açılan arabirimden üstteki "Sürücü" düğmesine tıkla. Aşağıda sekme açılacaktır. Orada "Sürücüye geri dön" düğmesine tıklayarak problemi düzeltebilirsin.

    Bunu yapamazsan sistemi problem öncesi bir zamana geri al:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim,ama yorumunuz beni açıkçası üzdü. googledoodletr 8 yıl önce
    • :) temmuz 8 yıl önce

    Aşağıdaki vermiş olduğum ilk bağlantıdaki yazımı okuyabilirsin. Kısaca DDU ile sürücünü temiz bir şekilde kaldırdıktan sonra güncel sürücünü geforce.com üzerinden indir ve kur. İkinci bağlantıdan ise DDU (Display Driver Uninstaller) yazılımını nasıl kullanacağını öğrenebilirsin.

    Oyunlarda Nvidia ekran kartımı nasıl devreye sokabilirim?

    Display Driver Uninstaller (DDU) nedir, nasıl kullanılır?

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Yahu zaten tecrübesiz kullanıcı bu kişi. Neden uğraşmasını istiyorsunki öyle?! Bırak şimdi basit ve pratik çözümler öğrensin, daha sonra karmaşık olanları süreç içerisinde zaten öğrenecektir. :)) temmuz 8 yıl önce
    • Baktımda bir gün önce üye olmuş, konuyu açmış soruyu sormuş ve gitmiş. Bir daha geri dönecekmi bellide değil :)) temmuz 8 yıl önce
    • Doğru diyorsunuz temmuz hocam. İlk 1 saat içerisinde cevap alamayan kaçıyor :) brsozl 8 yıl önce
    • tartışma yaratmasın ama tecrübesiz olabilirim.bu sizin üstünüze düşmez.Kaçtığım da yok. googledoodletr 8 yıl önce
    • bu arada birşeyi gözlemlemeden cevap vermemenizi tavsiye ederim. googledoodletr 8 yıl önce
    • Yanlış anlama googledoodletr. Genel konuştuk :) brsozl 8 yıl önce