Nvidia Windows Kernel Mode Driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası

Nvidia  Ekran kartı ve Windows 7 / Windows 8 işletim sistemi kullanıyor ve  oyun oynarken, bir program ile çalışırken, Internette gezinirken şu hatayı alıyorsanız:

Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu. Hatanın detaylı şekli şu şekilde:
"NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version (versiyon) görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu."

NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version .... bölümünde aşağıdaki versiyon numaralarından biri yer alıyor olabilir.

version 320.49 ,version 327.23, version 314.22, version 275.33, version 285.62, version 301.42, version 320.18, version 306.97, version 270.61

NVIDIA Windows Kernel Mode Driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu hatasının çözümü için şu işlemleri deneyin.

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Öncelikle Nvidia sitesinden güncel sürücüleri indirin ve ekran karı sürücünüzü güncelleyin.
    Nvidia sürücü indir linkinden Nvidia sürücülerini indirebilirsiniz.

    "NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version (versiyon numarası) görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." hatasının temel nedeni ekran kartının gerekli enerjiyi alamıyor olması olabilir. Windows işletim sisteminde özellike taşınabilir, laptop gibi bir bilgisayar kullanıyorsanız ve enerji modunuz Dengeli moduna ayarlıysa ekran kartınız, dolayısı ile GPU gerekli enerjiyi alamaz ve sorun çıkartır.

    Ekran kartınız için uygun bir PSU yani güç kaynağınız varsa aşağıdaki durum ve çözümleri deneyebilirsiniz.

    Durum 1: Güç Yönetimi yüzünden GPU saat hızı sınırlaması
    NVidia kontrol panelinde nVidia PowerMizer Adaptive olarak ayarlanmış.
    Çözüm:  NVidia PowermMizer içerisinde tercihinizi Maksimum Performans olarak ayarlayın. Eğer masaüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız, bunu seçin.  Bu işlem güç yönetimin neden olduğu sınırı kaldırır.

    Durum 2: Windows 7 Denetim Masasında  Güç Seçenekleri Dengeli olarak ayarlanmış.
    Çözüm: Denetim Masasınden Güç seçeneklerini Yüksek Performans  olarak ayarlayın.  Bu ayar özellikle masaüstü bilgisayarlar için çok uygundur.  Windows 7 Güç seçenekleriden  Dengeli seçeneği GPU ve HDD 'nin daha yavaş çalışmasına neden olur bu da ciddi gecikme ve donma / kilitlenme ve yavaşlamalara neden olur.

    Durum 3: Masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz ve Nvidia ekran kartınız gerekli enerji alamıyor.
    Çözüm: Eğer mümkünse ekran kartınızı PSU'su daha güçlü bir bilgisayarda deneyin.  Eğer ekran kartınız, oyun gibi sistem kaynaklarını çok kullanan uygulamalarda, gerekli enerjiyi alamaz ise donma, kilitlenme, yavaşlama gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkartır.

    "NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version (versiyon numarası) görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu."

    hatası hala devam ediyorsa;

    1. Bios güncellemesi yapın.
    2. Windows işletim sisteminin tüm güncellemelerini yükleyin
    3. Bilgisayarınızı Virüslere karşı tarayın.
    4. Driver Sweeper gibi bir yazılım ile Nvidia sürücülerini kaldırın.
    5. Nvidia sürücü indir linkinden Nvidia sürücülerini indirin ve yükleyin.
    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      Arkadaşlar bende NVIDIA Windows Kernel 340.52 hatası alıyorum . Ama sürümünü güncelliyorum baktım olmuyor daha sonra eski sürümünü yüklüyorum yinede aynı hatayı alıyorum sizce ne yapmalıyım ? Ve bu sadece ''Imvu'' adlı oyuna giriş yapınca oluyor.

      b3jk b3jk (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Arkadaşlar merhaba, aylardır çektiğim bu hatanın sorununu, bilgisayar - monitör bağlantısını yaptığım VGA kablosunu HDMI çevirerek çözmüş bulunmaktayım. Bilgilerinize, bol şans

        bzbzbz bzbzbz (1)
        7 yıl önce cevaplandı

        • Paylaşım için teşekkürler hakan 7 yıl önce