Office 2010 tamamen kaldırma

Merhabalar kolay gelsin,

Daha önce office 2010 kulllaniyordum kaldirdim programi tamamen fakat kayit defterinden kaldiramiyorum

microsoftun office kaldirma aracini falan indirdim kesin cözüm bulamadim sag tiklayinca ofis uygulamalari yok yüklü programlar kisminda da görünmüyor tekrar yüklemeyi deniyorum yükleme esnasinda hata veriyor

Bir yardimci olursaniz memnun kalirim

Simdiden Tesekkürler

anteplioguzhan anteplioguzhan (10)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Windows Vista, Windows 7 sistemlerde bir  hata mevcut. Bu hatada eğer kayıt defterinde NULL yani değer atanmamış bir veri varsa silinemiyor. Normalde siz elinizle NULL değer oluşturamazsınız fakat program kurulumlarını bunu yapabiliyor.

    Sizdeki kayıt defteri sorunuda bu olabilir diye düşünüyorum.

    Kayıt defterinde NULL değer varsa silme işleminde sorun olabilir.  Kayıt defterindeki NULL değerleri silmek için RegDelNull v1.1  programını deneyin.

    1. Buradan RegDelNull v1.1 yazılımını indirin.
    2. RegDelNull v1.1 içindeki  RegDelNull.exe dosyasını C: sürücününe çıkartın.

    3. Başlat > Arama bölümüne CMD yazın çıkan cmd.exe'yi sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırın.

    4. Sırası ile aşağıdaki komutları uygulayın.

      cd\    yazın enter tuşuna basın.
      Ekranda  c:\>  gördüğünüzde
      regdelnull -s yazın ve enter tuşuna basın.

      Ekranda Scan complete dediğinde tekrardan yukarıda Cem'in paylaştığı dosyayı çalıştırın.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • söylediklerinizi adim adim uyguladim fakat dosya silinmiyor bir türlü yeni office yüklememede izin vermiyor sanirim format zamani gelmis :) tesekkürler katkilariniz icin anteplioguzhan 9 yıl önce
    • son komutu yanlis yazmisim. regdelnull -s seklinde olacakti. Tekrar dener misiniz? murat 9 yıl önce

    Microsoft Office 2010'u tamamen kaldırma için bir de şunu deneyin.

    1. Buradan Office 20120 kaldırma scriptini indirin.
    2. Bilgisayarı yönetici olarak açtığınızdan emin olun.
    3. Zip dosyasını açın ve OffScrub10.vbs dosyasını yönetici olarak çalıştırın. Sağ tuşla tıklayın ve çalıştırı seçin.

    Yukarıdaki script Office 2010 tamaman kaldırmak için tasarlanmış bir scripttir.

    cemphp cemphp (651)
    9 yıl önce cevaplandı

      Merhabalar

      scripti indirdim pc de administör kullaniciyim fakat exe dosyasi olmadigindan sag tikta yönetici olarak calistir

      komutu yoktur normal sekilde denedim yine yerinde regedit dosyasi silinmedi :(

      anteplioguzhan anteplioguzhan (10)
      9 yıl önce cevaplandı

        Kayıt defterindeki hatalar için Registry Repair  programını deneyebilirsiniz. Registry Repair yazılımını buradan indirebilirsiniz.

        Registry Repair kayıt defterini tarar varsa hatalı girdileri onarır.

        hakan hakan (15409)
        9 yıl önce cevaplandı

        sorunun çözümü için

        HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office anahtarına sağ tıklayın, izinleri seçn, açılan pencerede gelişmiş seçeneğine tıklayın, sahip tabında kullanıcı adı yada administratörü seçerek, uygula butonuna ve ok. tıklayn.

        office anahtarına tekrar sağ tıklayn, izinleri seçerek ve gelişmişe tıklayn, bu nesnenin üst öğesinden devralınabilen izinleri içer düğmesinden tik işaretini kaldırın ve açılan pencerede ekleyi seçin. izinler tabı altında kullanıcı adı seçili iken düzenleye tıklayarak tam denetim verin, ok.

        izinler tabı altında, tüm bağımlı nesne izinlerini bu nesneden devralınabilen izinlerle değiştir düğmesini işaretleyin

        açılan dialog kutusunda evet seçin ok. tıklayın pencereyi kapatn. artık anahtarı silebilirsiniz.

        resimli ve ingilizce anlatm için tıkla

        nklad nklad (1)