omniboxes kaldırma

omniboxes nedir? omniboxes nasıl kaldırılır, aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır.

omniboxes nedir?

omniboxes​ virüs mü?

omniboxes​ nasıl kaldırılır?

cemkara cemkara (4215)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    OMNIBOXES KALDIRMA

    omniboxes nedir?

    omniboxes bir tür tarayıcı korsanı web sitesidir. www.omniboxes.com adresinden yayın yapar. omniboxes.com üzerinden yapılan aramalar yahoo.com sitesine yönlendirilir. Omniboxes.com sitesi yönlendirmeleri reklam amaçlı yapılmaktadır.

    Omniboxes.com sitesi üzerinden yapılan aramalar sayesinde para kazanır. Ayrıca Omniboxes sitesi aram sonuçlarını değiştirerek size istediği sonuçları gösterir.

    omniboxes virüs mü?

    Omniboxes virüs değil. Fakat bilgisayarınızda tarayıcı ana sayfanız, Google Chrome, FireFox, Internet Explorer ana sayfası Omniboxes.com olduysa bilgisayarınıza başka zararlı yazılımların yüklendiği anlamına gelir. Omniboxes sadece bir göstergedir.

    Bu yüklenen yazılımlar, özellikle CPU Miner denilen yazılımlar, bilgisayar işlemcisini aşırı kullanır. Bu da bilgisayarda yavaşlamaya sebep olur. Omniboxes virüsler gibi yayılmaz. Örneği bilgisayara taktığınız bir USB belleğe kendini virüsler gibi kopyalamaz veya bilgisayarda başka dosyalara kendini kopyalamaz. Yine virüsler gibi bilgisayarınızı çökertmek, bilgisayara zarar vermek amacını gütmez. Omniboxes bilgisayarınıza reklam amaçlı yüklenir. Omniboxes teknik olarak virüs olarak adlandırılmaz.  Fakat pek çok kullanıcı Omniboxes gibi siteleri reklam virüsü olarak adlandırıyor.

    omniboxes nasıl kaldırılır?

    Omniboxes kaldırma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Aşağıda Omniboxes kaldırma işlemi manuel ve program ile anlatılmaktadır. Siz her iki adımı da yapabilirsiniz. Böylelikle çifte kontrol yaparak hem virüslerden hem de Omniboxes sitesinden kurtulabilirsiniz.

    Omniboxes kaldırmak için öncelikle yüklene yazılımları kaldırın.

    1. Denetm Masası > Programlar ve Özelliklere gidin.
    2. Aşağıdaki iki programı bulun ve sağ tuşla tıklayarak kaldır’ı seçin.
      CPU Miner
      Omniboxes uninstaller

    Omniboxes uninstaller Programını kaldırırken size açılacak olan pencerede Shortcut seçimini işaretlemeyi unutmayın.

    Daha sonra Omniboxes kaldırma işlemine program ile devam edin. Omniboxes kaldırma için Reason Core Security programını kullanabilirsiniz.
    Reason Core Security programı özellikle reklam virüsü, tarayıcı korsanı siteler, zararlı tarayıcı eklentileri konusunda son derece başarılı bir program.

    Reason Core Security programını buradan indirebilirsinizReason core security nedir, nasıl kullanılır?

    Yine yukarıdaki linkte Reason Core Security programı detaylı olarak anlatılmıştır.

    Reason Core Security ile taramadan sonra bilgisayarınzda varsa diğer malware (Malware nedir?) programlar silinecek, virüsler temizlenecektir.

     Omniboxes kaldırma ile ilgili işlemler bizzat tarafımca denenmiş ve sorunsuzca bitirilmiştir.

    cemkara cemkara (4215)