OneSyncSvc_70dd60 nedir?

Tasklist/svc'de svchost.exe bunu çalıştırıyor bu nedir?

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu servis bilgisayarınızda maillerinizi, kişilerinizi, takviminizi ve diğer çeşitli bilgilerinizi Microsoft sunucularına yedekler.Bu aslında Microsoft 'un bizim kullanıcıları için geliştirdiği bir senkronizasyon durumu.Amacı ise ileriki bir tarihte bilgisayarınızı sıfırlama durumunda verilerinizi  tekrar geri almak.

    Tabi bu servisi kullanmak için Windows 10 hesabınıza mail ile giriş yapmanız ve OneDrive servisinin çalışmasını sağlamanız gerekiyor olacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Ben mail hesabımla  falan giriş yapmadım ama yinede çalışması normal değilmi?

      ghostdead11 ghostdead11 (62)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Servisin çalışması bilgisayarınızda virüs veya zararlı olduğu anlamına gelmez.İsterseniz bunu disable edebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=X9dTkiIVu1Q bu linkte nasıl kapatılacağı anlatılmış. ismailsarp 7 yıl önce