Oppo reno 4 pro cep telefonumun ekranına koyduğum şifreyi klavyede "ı" harfi olmaması sebebiyle girip telefonumu açamıyorum.

1 ay önce telefonuma harf ve rakamlardan oluşan bir şifre koydum. Şifreyi belirleyip koyarken klavyede "i" harfi vardı ve "i" harfini kabul etmediği için "ı" harfine çevirdim. Telefonumu kullanmak için elime aldığımda ekran kilidi şifre giriş ekranındaki klavyede "ı" harfi olmadığını fark ettim. O günden beri şifremi bilmeme rağmen telefonumu kullanamıyorum. gmail hesabıma, hattımı farklı bir telefona takarak giriş yapabildim. Ancak mail hesabımın çok yoğun olması ve kotanın dolması sebebiyle son 3yılın yedeklenmemiş olduğunu da fark ettim. Devam eden bir dava sürecim olması sebebiyle telefonun içinde yüklü olan fotoğraf, video ve belgelerin silinmemesi gerekiyor. Bunun için ne yapmalıyım?

ozgetunaaksoy ozgetunaaksoy (1)
1 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. Google Hesabınızla Sıfırlama:

    • Telefonunuz internet bağlantısına bağlıysa ve Google hesabınızla senkronize edilmişse, Google'ın "Cihazımı Bul" özelliğini kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için:
    1. https://myaccount.google.com/intro/find-your-phone?hl=tr adresine gidin.
    2. Google hesabınızla giriş yapın.
    3. Kilitli telefonu seçin.
    4. "Şifreyi Sıfırla" seçeneğine tıklayın.
    5. Yeni bir şifre belirleyin ve onaylayın.

    Üstteki adım işe yaramazsa alttaki işlemi yapınız.

    2. Güvenli Mod Kullanarak Sıfırlama:

    • Güvenli mod, yalnızca varsayılan uygulamaların çalıştığı bir moddur. Bu modda, şifrenizi sıfırlayabileceğiniz bazı ayarlara erişmeniz mümkün olabilir. Güvenli moda nasıl gireceğinizi öğrenmek için telefonunuzun modelini arama motorunda aratabilirsiniz.

    3. Fabrika Ayarlarına Sıfırlama:

    Dikkat: Bu işlem tüm verilerinizi silecektir.

    • Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, son çare olarak telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için:
      1. Telefonunuzu kapatın.
      2. Kurtarma moduna girmek için belirli tuş kombinasyonuna basın (ses açma ve telefonu kapatma tuşları ile).
      3. "Fabrika ayarlarına sıfırla" seçeneğini bulun ve onaylayın.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    5 gün önce cevaplandı