Orbitum Speed Dial uzantısı nedir?

Google Chrome üzerindeki Orbitum Speed Dial uzantısı nedir?

Orbitum Speed Dial eklentisi silinmeli mi?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome üzerindeki Orbitum Speed Dial uzantısı nedir?

    Orbitum Speed Dial uzantısı istenmeyen bir uzantıdır. Mediaget programı ile birlikte Google Chrome'a kendini ekler. Mediaget programını kaldırmış olsanız da Orbitum Speed Dial uzantısı Google Chrome üzerinde kalır.

    Orbitum Speed Dial kaldırma

    Orbitum Speed Dial uzantısından kurtulmak için öncelikle bilgisayardan MediaGet programı kaldırın:

    Mediaget kaldırmak için şu adımları izleyin

    1. Denetim Masası > Program ve özelliklere gidin.
    2. Yüklü programlarda Mediaget uygulamasını bulun.
    3. Mediaget uygulamasını sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin.

    Daha sonra Orbitum Speed Dial uzantısını Google Chrome uzantılar bölümünden silin.

    Orbitum Speed Dial Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions

      Windows 7 ve Windows 8 için
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions
    3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
      Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    4. Bu klasördeki Tüm uzantı klasörlerini silin.
      Örnekteki gibi sarı ile gösterilmiş olan klasörleri Sağ tuşla tıklayın ve sil'i seçin.
      Bu klasördeki Tüm alt klasörleri silebilirsiniz.
      Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü temizleme - Chrome eklenti silme
    Default\Extensions

    Klasörü Chrome uzantılarını saklayan klasördür ve içinde Chrome'a bulaşmış, yüklenmiş uzantıları barındırır. Size ait özel bir dosya veya sisteme zarar verecek bir klasör veya dosya yoktur. Bu sebepten klasörün içindekileri tamamen silebilirsiniz.

    murat murat (12492)