Out of Range hatası

Bir arkadaşımın LG Marka monitörü ve toplama kasası var. Bilgisayarı açtığında karşısına Out of Range yazan bir ekran geliyor. Windows 7 kullanıyor. Windows  başlıyor bir süre sonra ekranda D-Sub  Out of Range 64.1 kHz / 60 Hz yazan bir ekran geliyor.

Out of Range ne anlama geliyor? Windows çökmüş mü demek? Out of Range hatasını nasıl çözerim?

ahmetyildiz ahmetyildiz (61)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Monitörde yazan Out of Range uyarısının anlamı bilgisayarın seçilen çözünürlüğü monitör tarafından desteklenmiyor demektir.

    Örneğin siz bilgisayarda çözünürliğü 1920*1080 ayarlarsınız ekran kartınız bunu destekliyordur. Fakat monitörünüz en fazla  1366*768 çözünürliğini destekliyordur. Bu durumda Out of Range hatası alırsınız.

    Yani seçmiş olduğunuz değer monitörün desteklediği aralığın dışında demektir.

    Out of Range hatasının çözümü için bilgisayarı güvenli modda açmalısınız.

    Bilgisayarımı güvenli modda nasıl başlatırım?

    Windows 7'yi güvenli modda açtıktan sonra ekran çözünürlüğünü düşürün. Muhtemelen en yüksek değerde duruyordur.

    Ekran çözünürliğünü düşürdükten sonra yeniden başlattığınızda bilgisayarınız artık hata vermeycektir.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim, Güvenli kipte açtım. Sistem geri yükleme yaptım. Başka sorunlarda vardı böyle çözdüm. ahmetyildiz 9 yıl önce

    Benimkisi olmuyor bissürü şey denedim yardımcı olurmusunuz napmam gerekiyo ?

    berkantv berkantv (1)