OYUN AÇILINCA PC KAPANIYORRR!!!!!!!!!!!!!

Ben oyun oynadığım zaman bilgisayarım kapanıyor.Bilgisayarım windows 7.Servise de götürmüştüm.Ama yine aynı sorun.Soğutucu da kullanıyorum.Oyun açılınca bi 10 saniye sonra kapanıyor.Bilgisayarı açtığımdada bir şeyler yazıyordu ingilizce yazdığı için anlamamıştım.Bıos detec.... gibi bir şeyler yazıyordu.Bilgisayarımda virüste yok.Anlamadım gitti.Allah rızası için yardım edinnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

trprogamer trprogamer (1)
8 yıl önce sordu

  • YARDIMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!EDİNNNN!!!!!!!!!!!!!11LÜTFEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! trprogamer 8 yıl önce

Toplam 1 Cevap

"İşlemcin fazla ısınıyor olabilir? PC'yi açıp fanları ve içindeki toz durumunu kontrol etmeli, gerekiyorsa düzeltmeli/temizlemelisin.

Bu günlerde havalar çok sıcak. PC'nin çalışma ortamının havadar ve serin olmasını sağlamalısın. Laptop ise bir soğutucu altlık tedarik ederek onunla kullanmalısın. Desktop ise bir vantilatör karşısında çalıştırmak faydalı olur, işe yarar.

Bunlar çözüm olmazsa -kendin beceremeyeceksen eğer- bir teknik servise götür ve işlemcinin termal (soğutucu) macununu yenilet."

Daha önce aynı problemle ilgili bir konu açmıştın ve orada uygun tavsiyeler almıştın. Daha ne söylenebilir?

En son ne demiştik:

"

..Bunlar çözüm olmazsa -kendin beceremeyeceksen eğer- bir teknik servise götür ve işlemcinin termal (soğutucu) macununu yenilet."

temmuz temmuz (12505)
8 yıl önce cevaplandı

  • götürdüm teknik servise gene olmadı :( trprogamer 8 yıl önce
  • Hayret! Ne dediler pekala teknik serviste? Tamam oldumu, dediler? Eğer öyle dedilerse olmamış diyerek servise geri götürmelisin ve hatta bu konuda uzmanım.net yazışmalarını onlara okutmaktada yarar olabilir. Yada oraya ödediğin servis ücretini geri isteyerek başka bir teknik servise gidersin. temmuz 8 yıl önce
  • bide açtığım zaman dıos detective ..... gibi bir şeyler yazıyor anlamadım gitti.(Çok galip) ;( trprogamer 8 yıl önce
  • bide benim oynadığım oyun daha doğrusu oynamaya çalıştığım oyun roblox eskiden çalışıyodu ama şimdi.YARDIM LÜTFEN!!!! trprogamer 8 yıl önce
  • onların yanında oynadığım zaman kapanmıyo evime gittiğim zaman ise kapanıyo.(çok karışık);( (yardım edebileceğinizi zannetmiyorum ama genede belki bilen vardır?) trprogamer 8 yıl önce
  • bide benim dediklerimi okudun mu sen ? teknik servise götürdüm soğutucu var yazıyodu lütfen iyi okuyunuz. trprogamer 8 yıl önce
  • Bak iyi dinle ve asıl sen anlamaya çalış! Bilgisayarların hepsinde soğutucu aksam ve mekanizmalar vardır. Laptop ise bilgisayarın ve fanlı soğutucu altliktan bahsettiysen onuda demiyorum. Daha özel ve senin problemini %90 ihtimalle çözebilecek bir şey benim dediğim. Servise söyle, işlemcinin üzerindeki eski ve özelliğini büyük ihtimalle kaybetmiş termal macunu (bildiğin tüpteki macunsu madde) kazısın, orayı temizlesin ve oraya (işlemcinin üzerine) yeni termal macun sürsün. Termal soğutucu macundan bunu kastediyorum. İşlemcinin sıcaklığını emecek ve mümkün derece düşük tutacaktır. Servis senden bunun için 20-30 lira civarı bir para ister. temmuz 8 yıl önce
  • Termal macun tazelenmesine rağmen problem düzelmezse, geriye %10 ihtimali düşünerek yazılımsal çözümlere bakarsın. Sistem dosyalarının kontrolu, virüs ve zararlı yazılımlar taraması, oyun setup'ının değiştirilmesi vb gibi.. temmuz 8 yıl önce
  • termal macunuda yenilemişlerdi trprogamer 8 yıl önce