Oyun indirme siteleri güvenli mi?

-1

Arkadaşlar yeni bir oyun indirme sitesi buldum ben bir kaç oyun uTorrent üzerinden indirdim fakat size de sormak istiyorum, sizce güvenilir mi? uTorrent haricinde başka indirme seçenekleri de var.

Oyun indirme siteleri güvenli mi?

aliaslan aliaslan (-1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Öncelikle Bu Gibi Sitelere Pek Güvenme .

    Herzaman Virüs Taraması Yap.

    Diyeceklerim Bu Kadar .

    Not : Uzmanim.net Korsan Oyunlara Destek Vermemektedir.

    malgibiolan malgibiolan (307)
    6 yıl önce cevaplandı

      Oyun siteleri, crackli illegal, kopya dağıtım yapılan siteler güvenli değildir. Her zaman risk vardır. Aynı şey torrent için e geçerli. Torrent üzerinden paylaşılan dosyalarda da virüs olabilir.

      Kimse bu tür sitelerin güvenli olduğunu garanti edemez. Oyun indirme sitelerinden veya torrent üzerinden indirdiğin her dosyada virüs olma olasılığı vardır.

      hakan hakan (15424)
      6 yıl önce cevaplandı

        Güvenlik her oyun sitesinden sitesine değişiklik gösterebilir Tabi ki güvenilir oyun siteleri var ama tamamen güvenilir olduğunu anlamak için orjinal oyunla cracklisinin yazılımlarını birebir karşılaştırmak gerekir İçine senin görmediğin bilgisayarın arkaplanın da çalışan bir casus yazılım atabilirler neden böyle bişey yapsınlar ki ? diye düşünmüş olabilirsin ama kar amaçlı yapanlar,kötü amaçlı yapanlar vs. olabilir örneğin indirdiğin oyunun içine bir program yazıp o programla kendi sitelerine girmeni o sitenin hitinin artması için yapabilirler eskiden cs 1.6 gibi oyunları indirdirince oyunu açınca tarayıcı üzerinden biz istemeden oyunu crackliyenlerin site facebook hesapları kendiliğinden açılıyordu şimdiki cracklerdede bu tarz bir şeyi sen görmeden bilgisayarının arkaplanında yapıyor olabilirler yani anlıyacağın güvenilir değiller sen oyunu indirip kurdun virüs de bulaşmadı ama sen farkında bile değilken senin hesaplarını denetleyen bir yazılım bile kurulmuş olabilir

        umuttt umuttt (207)
        6 yıl önce cevaplandı

          resmi siteler güvenli illegal korsan sitelerin bir garantisi yok.

          vhmproject vhmproject (1)