Oyun kasmasına ne sebep olabilir?

Merhabalar. Önceden oynadığım oyun hiç kasma yapmıyordu orta grafiklerde oynuyodum. Şimdi ise düşük grafikte bile kasma yapıyor. Acaba directx programı ve visual programlarını yükleyip kurmuştur, kasma sorununa bunlar yol açmış olabilir mi? İşetim sistemim: Windows 8

kenanftl kenanftl (98)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DirectX oyunların oynababilmesi için gerekli bir uygulamadır.

    Oyun kasıyorsa

    • Antivirüs programı
    • Bellekte o an açık olan uygulamalar
    • Ekran kartının aşırı ısınması, kasa içi ısının yükselmesi
    • Virüs, zararlı yazılımlar

    oyunun kasmasına sebep olabilir.

    Yaz ayları geldiği ve havalar ısındığı için pc ısısı doğal olarak artıyor. İşlemci ve ekran kartı işlemcisi doğal olarak daha fazla ısınıyor. Bu da kasmaya sebep olabilir.

    Bunlar dışında güncellenen bir sürücü de kasmaya sebep olabilir veya işletim sistemindeki bir güncelleştirme. Her yeni sürüm ekran kartı sürücüsü daha performanslı olacak diye bir kurak yok.

    Windows güncelleştirmeleri, kayıt defterinin boyutunun büyümesi oyunlarda kasmaya neden olan bir diğer sebep.

    Eğer mümkünse sistem geri yükleme ile sistem kasma öncesi bir tarihe alınabilir. Bunlar çözüm olmazsa elbette son ihtimal format ve temiz kurulum kalıyor.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • İlginiz için teşekkür ederim. kenanftl 8 yıl önce