oyundayken kafasına göre pc donması

merhaba benim pc kafasına görwe donuyor soru ne anlayamıyorum ilk sistemimden bahsedeyim

-gtx 770 (ekran kartim)

-fx8358 (amd islemci)

-8 gb ram (1600 mhz )

m5a97 (asus ana kart)

benim pc de önceden hic böyle sorunlar yoktu ..bende win 10 a geçeyim dedim öneriyorlardı geçtim ona sonra win10 da ya donuyor ya mavi ekran veriyor degisik hatalar veriyordu bende win 7 ye döneyim dedim bu seferde kafasına göre pc takılıyor yani a oyunu oynuyorum bakıyorum donuyor reset atıyorum sonra yine giriyorum hic donmuyor sonrakı günde donmuyor 2 gün sonra bi giriyorum donuyor yine eskiden hic donma olmazken yada oyunları cok iyi oynarken simdi korkar oldum .. benim fan dan cok ses geliyordu babamla actık bi güzel temizledik ama arada donmalar yine oluyor ... everest programını actim orda testler yaptırdım tahminem donmaya neden olan = stress fpu ... tahminem bu cünkü bunda dondu yine pc ...pc m 3 milyara yakın bise benden daha düsük pclı olanlarda donma yok bende olması cıldırtıyor..yanlıs anlamayın ben hava atmak için söylemiyorum ... lütfen yardımcı olun bakmadım yer kalmadı... belkide ben yanlıs yere bakıyorum önerceginiz program bise varsa bakıp söyleyim degerleri yada komut fln lazımsa..simdiden tskler

not: biri dondugu sıra caps look a basıp tepki verip vermedigini sormustu tepki vermiyor

mert3535 mert3535 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bendede bir aralar 1,2 saniyelik takılmalar oluyordu ve benide çıldırtıyordu.Gelelim neden olabilceğine

    • Isınma Problemi
    • Virüsler , istenmeyen yazılımlar
    • Donanım yetmezliği

    Ben sorunumu şu şekilde çözebilmiştim.

    Bu programlarla tarattım.Daha sonra kasayı açıp fanları vs... iyice tozlarını alıp oyunu açtığımda daha yüksek FPS aldım ve donma sorunu ortadan kalktı.

    ardahd ardahd (631)