Oyunun açılmasına yarayan exe dosyasını tekrardan oluşturabilir miyiz ? Nasıl ?

Bilgisayarımda yüklü olan bir oyun vardı bir virüs taraması yaptım onu virüs olarak görmüş yanlışlıkla onuda sildim oluşturabilme imkanım var mı ?

TEŞEKKÜRLER...

yusufcb yusufcb (30)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yeniden oluşturamazsınız ama Recuva gibi silinen dosyaları geri alma programı ile geri yükleyebilirsiniz.

    Veya oyunun dosyası başkasında varsa ondan temin edebilirsiniz.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Silmemiş, karantinaya göndermişte olabilirsin. Zira çoğu antivirüs default ayarlı bir şekilde virüslü dosyaları doğrudan silmeyerek karantinaya gönderiyor. Buna bir bakmak lazım. Eğer böyle bir durum varsa karantinadan o dosya rahatlıkla geri alınabilir.

      Ama sen kendin sil seçeneği ile sildiysen veya antivirüs programın bulunan virüslü dosyaları öncelikle doğrudan silmeye ayarlı ise o başka.. Öyle durumda muratında söylediği gibi bir recovery programına ihtiyaç olacaktır (Recovery gecikmeksizin yapılmalıdır. Yoksa silinen dosyanın diskteki yeri üzerine yeni kayıtlar oldukça kurtarılmak istenen dosya giderek kurtarılamaz hale gelecektir.).

      temmuz temmuz (12505)