page fault in nonpaged area sorunu

Laptopumun markası ideaped500 ve windows10 kullanıyorum.Ne denediysem bu sorunu çözemediö güncelleme sonrası bilgisayarımı açtığımda yaklaşık 40-50sn sonrasında hata verip yeniden başlatıyor.İnternette çözümleri inceledim fakat hiçbiri bana yardımcı olamadı.İlgilenirseniz çok sevinirim.

kgnplt kgnplt (1)
7 yıl önce sordu

  • Keşke internette olmayan bir çözüm bilseydimde sana yardımcı olabilseydim. Ama benim bildiğim çözüm yolları hep internette olanlar :) temmuz 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

@murat PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası  linkinde olası sebepleri ve çözümleri paylaşmış. Mavi ekran hatasının pek çok sebebi olabilir. Aşamaları kontrol ettiniz mi?

Mesela Ramlerinizi kontrol ettiniz mi? Sağlam RAM ile deneme yaptınız mı?

hakan hakan (15424)
7 yıl önce cevaplandı

  • Ama bunların hepsi internette bilgi olarak var :) Bunlar @kgnplt tarafından daha önce incelenmiş ama çözüm olmamış. Niye aynı çözüm yollarını gösteriyorsunki :) temmuz 7 yıl önce
  • Yabancı sitedeki çözümlere dahi baktım ama bir türlü sonuç alamadım :( kgnplt 7 yıl önce
  • @temmuz başka çözümü yok :) @kgnplt RAM kontrolü yaptın mı mesela? hakan 7 yıl önce
  • Bunu ona, @kgnplt 'ye söyle @hakan , bana niye söylüyorsun :) temmuz 7 yıl önce
  • @temmuz sana söylüyorum belki o anlar :) hakan 7 yıl önce
  • Güzel.. Hoş cevap oldu bana @hakan :) temmuz 7 yıl önce
  • Ama anlaşılacağı hususunda ümit var değilim, maalesef.. temmuz 7 yıl önce