Panasonic KX-P1150 yazıcı Windows 8'e nasıl tanıtılır?

Panasonic KX-P1150 özellikle fatura basmak için kullanılan nokta vuruşlu eski bir yazıcı. Pek çok kurum nokta vuruşlu bu yazıyıcı fatura kesmek için kullanıyor.

Panasonic KX-P1150 yazıcıyı Windows 7, Windows 8 gibi güncel işletim sisemlerine tanıtmak istenildiğinde sorun yaşanıyor.

Panasonic KX-P1150 yazıcı Windows 8 işletim sistemine nasıl tanıtılır?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Panasonic KX-P1150 yazıcı Windows 8 işletim sistemine nasıl tanıtılır?

    1. Panasonic KX-P1150 yazıcınızı Paralel - USB çevirici kablo ile bilgisayarınızın USB portuna bağlayın.
    2. USB kablo bilgisayar tarafından USB to IEEE-1284 Parallel olarak tanınır.
    3. Panasonic KX-P1150  yazıcınızı açın.
    4. Windows 8'de Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Aygıtlar ve Yazıcılar bölümüne gidin. Yazıcı Ekle'yi tıklayın.
    5. İstediğim yazıcı listelenmiyor seçeneğini tıklayın.
    6. Varolan bağlantı noktasını kullan seçeneğinde görüntülenen USB001, USB002, USB003 gibi olan bağlantı noktalarından bağlantı noktası en büyük olanı seçin (burada USB003)
    7. Yazıcı sürücüsü yükle bölümünden Windows Update  seçeneğini tıklayın. Böylelikle Panasonic KX-P1150 Windows 8 sürücüsü Windows Update üzerinden yüklenecek
    8. Yazıcı listesi güncellenene kadar bekleyin.
    9. Daha sonra yazıcı listesinde Panasonic görüntülenecek.
    10. Yazıcı sürücü listesinden Panasonic KX-P1150 yazıcıyı seçin ve yükleyin.

    Panasonic KX-P1150 Windows 8 sürücü yüklemesi tamamlanacak. Bu işlemden sonra Panasonic KX-P1150 yazıcınızı Windows 8 üzerinden kullanabilirsiniz.

    Panasonic KX-P1150 oldukça eski bir yazıcı olmasına rağmen hâlâ pek çok şirketin fatura kesmek için kullandığı bir yazıcı.  Yukarıdaki çözüm Panasonic KX-P1150 Windows 8 sorununu çözecektir.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Panasonic KX-P1150.. Kullandığım ilk yazıcıydı. 19 Sene öncesi idi (1996 ortaları).. :-) temmuz 9 yıl önce
    • Hâlâ kullanan bolca insan var :) cemkara 9 yıl önce
    • A4 Takabiliyordum. Xerox WorkCentre ile değiştirmiştim ama acaip pişman olmuştum :-) temmuz 9 yıl önce