PC açılmama sorunu

Pc nin güç kabloları takılı ,ama kasanın power tuşunu bastığımda motor çalışmıyor ve tabii ekrandfa no signal yazısı var ...

Geçen böyle bir durum olmuştu , arkadaşım kasada birşeyler yapıp durumu halletmişti , fakat arkadadıma ulasamadım

Bu sorundan ömce bozuk olan bilgisayrımdan (sorun geçmişte sordugum sorularda yazılı) ramını alıp bu bilgisayara takana kadar birşey yoktu. Ramı değistirince budurum ortaya cıktı .

Sizce ne yapmalıyım??

dwyanewade dwyanewade (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Mesela sonradan taktığın RAM'i çıkartarak eski haline getirebilirsin :)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    Ramler uyuşmadığından kaynaklıdır büyük ihtimal.Temmuz'un dediği gibi taktığın rami çıkartırsan sorunun geçer.

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Olmadı :( dwyanewade 7 yıl önce
    • Rami değiştirirken kabloları oynatmis olabilirsin ben tozunu alırken aynısı başıma gelmişti. ardahd 7 yıl önce

    Ramlar uyuşmuyor olabilr. Her ram her bilgisayara uymaz. Rami çıkarıp eski rami takmanı tavsiye ederim .

    turansmsk10 turansmsk10 (-78)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Olmadı :( dwyanewade 7 yıl önce
    • kabloların hepsini teket teker çıkarıp tak bi kabloyu bile eksik bırakma turansmsk10 7 yıl önce