Pc aniden donmaya ve takılmaya başladı

Bu ikindi yemek yemek için pc yi açık bırakmıştım. Yemekten sonra televizyon izledim bir saat falan sonra pc başına geçtiğimde aşırı yavaşlamış ve tema değişmişti. Maus takılmaya başlamıştı ve hiçbir şey açamadım. Güvenli modda sorun yoktu. Geri normal olarak açtığımda sorun devam ediyordu. Zarzor görev  yöneti cisini açtım fiziksel belleğin %90 oldugu yazıyordu. Şuan devam ediyor hala takılmalar yaşıyorum. Pc açıkken ve hiç kullanılmamışken nasıl virüs bulaşır anlamıyorum?

emirsafa emirsafa (7)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Arkaplanda çalışan uygulamalar senin bilgisayarını kullanıyor yoksa durduk yere %90 olmaması lazım arkaplanda bazı programlar sen görmeden açık kalmış olabilir bilgisayarını yeniden başlat virüs taramasıda yapman gerekli eğer bilgisayar virüs taraması yapamıyacak durumda ise format atman gerekebilir

    Bilgisayarı kastıran uygulama varsa onu bulman gerekli gizli simgelere girip çalışan programları kontrol edebilirsin

    umuttt umuttt (207)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Pek anlamıyorum bu işlerden emirsafa 7 yıl önce

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Yedekleme kapalıydı antivirüs zar zor açtım tarıyor şuan t yarın format atacağım emirsafa 7 yıl önce
    • Sen alalade olsa bile her problem sonrası formatmı düşünürsün? :) temmuz 7 yıl önce
    • Antivirüs taraması sonrası üstte linklerini verdiklerimlede taratırsan iyi olur. temmuz 7 yıl önce
    • Hiç bir işlem yapamiyorum. Geç açılıyor hersey. Bir program için 15 dk bekliyorum emirsafa 7 yıl önce
    • Sana şimdi genel kontrol ve bakım için link vereceğim oradakilerin hepsini uygularsan problemin düzelecektir. Bakım için kontrol ve taramaları güvenli mod'da yaparsan problem yaşamazsın. temmuz 7 yıl önce
    • Bu arada "Yedekleme" ve "Sistem Geri Yükleme" aynı şeyler değil. En üstte verdiğim linke girerek bir bak istesen, iyi olur. temmuz 7 yıl önce