pc donup kitleniyor reset atmadan kendine gelmiyor

pc açıldıktan 3 dk sonra hemen kitleniyor reset atıyorum 4 5 defa böyle olup düzeliyor hdd tarattım bir tane bile bad sector yok ramlerin yerini değiştirdim format attım pc kasa temizledim fanlarına kadar antivirüs yükleyip tarattım ama hiçbir problem yok. neden kaynaklanabilir çözümü nedir?

kullanici84732 kullanici84732 (1)
7 yıl önce sordu

  • bilgisayar özelliklri ve işletim sisteminiz nedir candan 7 yıl önce

Toplam 3 Cevap

bilgisayar değerlerini özelliklerini paylaşır mısınız?

araz01 araz01 (291)
7 yıl önce cevaplandı

    Tam bir donma gerçekleşiyorsa, yani klavye mouse tepki vermiyor hiç bir işlem yapamıyorsanız bu muhtemelen işlemcinin ısınmasından kaynaklı bir donmadır. İşlemci neden ısınır?

    • Termal macun işlevinini yapmıyordur (Fan ile işlemci arasındaki acun)Yenilemek gerekir
    • Anakart Overclock edilmiştir. Yani işlemci uygun olmayan değerler ile çalışıyordur.
    • Fan görevini yerine getiremiyordur. Temizlemek çoğu zaman işe yaramaz, yeni almak gerekir.

    Burada yazan arkadaşların en büyük düştüğü hatalardan birisi kasa temizliğinin her şeyi çözeceğini düşünmeleri. Kasa temizlense de, fan artık ömrünü tamamladıysa, devir kaybına uğrar ve işlemciyi yeterince soğutamaz. Bu sebepten temizlik bir çözüm sağlamayabilir.

    hakan hakan (15394)
    7 yıl önce cevaplandı

      kardeşim bendede olduydu hdd degiştir düzeliyor üflemesi ölmüş hdd

      loonely loonely (1)