pc ekranın kapanması

pc ekranın bir anda kapanıyor ama bunun süresi yok yani bi 10 dk bi 5saate

ama pc kapandığında dışardaki lambaların ışığı sönüyor yada 1 kapanıyor

ahmet5847 ahmet5847 (92)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dışarıdaki lambaların ışığı sönüyor yada 1 kapanıyor kısmını anlamadım ?

    Pc ekranın kapanınca kasadan fan sesi geliyormu veya işlem sesi geliyormu yoksa pc ekranın kapanınca pc komple mi kapanıyor . Eğer sadece ekranın kapanıyorsa kasa işlem yapmaya devam ediyorsa sorun ekran kartındadır.

    Bu sorun ekran kartının ısınmasından dolayı kendini devre dışı bırakmasıdır.ekran kartı fanın yeterlı gelmiyor olabilir.Fanın yeterli gelmemesi karta zararda vermiş olabilir . Sorunun sıcaklıktan dolayı olduğunu düşünüyorum.

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

    • peki ekran kartı fazla ısnımıyor dersem bu 5 saatte sürüyo 1 dk da şöle diyim evin ampuleri sanki hızlı bi şekilde açılıp kapanmış gibi oluyo ekran gidiyo 1 tane 2tane fan ses duyuyom biri kapanıyo galiba dışardaki lambalar da sönüyo ahmet5847 7 yıl önce