PC nin çözünürlüğünü düşürmek oyunun kasmasını azaltır mı?

PC'ye yeni bir oyun yükledim. Biraz kasıyor da acaba PC'nin çözünürlüğünü düşürürsem kasması azalır mı??

kmlfrk kmlfrk (30)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yüksek çözünürlükte yüksek GPU kullanılır. Yani ekran kartı daha zorlanır. Elbette buna bağlı olarak düşük çözünürlükte kullanmak performans artışına sebep olacaktır. Kasmalar düşük çözünürlükte azalır.

    Düşük çöznürlükte daha az pixel render edilir böylelikle grafik kartına düşen yük azalır. Oyunlarda daha yüksek performans anlamına gelir.

    Özet olarak düşük çözünürlükte oyunların performansı daha yüksek olur. Fakat görüntü kalitesi azalacaktır.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkürler... kmlfrk 9 yıl önce