Pc ye güçlü bir virüs bulaştı yardım edin!

Hayırlı Ramazanlar öncelikle. Bilgisayara bir tür virüs bulaştı ne kadar denediysem silemedim format atacak zamanım yok. tam 7 tane antivirüs yazılımı ile pc taratmama rağmen (Kaspersky ve Bit defender dahil) hiçbir şey bulamadım. Rastgele Dosya siliyor exe, dll, klasör farketmiyor nasıl temizlerim bunu yardım edin.

emirsafa emirsafa (7)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Virüs olduğundan şüpheliyim.  Antivirüs programları bir şey bulmuyorsa dosya sistemi ya da diskteki problemlerden dolayı dosyalar siliniyordur.

    Şuana kadar rastgele dosya silen bir virüs görmedim.  Dosya sisteminde hatalar varsa ya da disk ömrünü tamamlamaya yakınsa disk üzerinde dosya  kayıpları olur.

    Tavsiyem önce bir disk taraması yapın:

    Windows 7'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır?

    Windows 8'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır?

    Windows 10'da disk taraması chkdsk nasıl yapılır?

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • disk taraması yaptım sorun düzeldi ancak her pc başlatışımda tekrar siliniyor. emirsafa 7 yıl önce

    Malwarebytes Anti-Malware 2.2.1.1043 setup.exe https://www.malwarebytes.org/dl-confirm/

     hitman pro http://www.gezginler.net/indir/hitmanpro.html bunlarla taratın

    candan candan (4301)