Pdf Tiff Çevirme

Adobe PDF dosyalarını, PDF uzantılı dosyaları nasıl  TIFF uzantılı dosyalara çeviririm? PDF dosyalarını TIFF dosyalarına dönüştürmek için ücretsiz program var mı? PDF dosyalarını kolay ve basit bir şekilde TIFF Dosyasına nasıl çeviririm?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    PDF (Portable Document Format; Taşınabilir Belge Biçimi), platformlar arası taşınabilir ve yazdırılabilir belgeler oluşturmak amacıyla üretilmiş sayısal bir dosya biçimidir.(Wiki)

    Internet ortamında pek çok doküman PDF formatında yayınlanır. Email adresinize gönderilen faturalar, banka hesap ekstreleri, sigorta dökümünüz PDF formatında size ulaştırılır.

    PDF dosya formatı neredeyse standart haline gelmiş bir dosya formatıdır. PDF dosyalarını görüntüleyebilmek için kullanılan ADOBE PDF READER yazılımı ücretsiz dağıtılan bir uygulamadır.

    ADOBE PDF READER yazılımını buradan indirebilirsiniz. PDF Dosyaları okunabilir formatta dağıtılır. Yani bir PDF dosyasını eğer izin verilmediyse düzenleyemez, üzerinde değişiklik yapamazsınız.

    PDF dosyalarını düzenleyebilmeniz için ayrıca bir yazılıma, örneğin, Adobe Acrobat, yazılımına ihtiyacınız olacaktır.

    Fakat PDF dosyalarını TIFF, JPG gibi farklı formatlara dönüştürebilir, çevirebilirsiniz.

    Internet üzerinde  PDF TIFF dönüştürücü çevirimiçi uygulamalar bulabilirsiniz. Fakat size özel ve içindeki bilgilerin sizin için önemli olduğu PDF dosyalarını çevirimiçi  PDF JPEG dönüştürücü veya PDF TIFF dönüştürücü sitelere göndermek güvensiz bir çözümdür. Bu sitelerin ne kadar güvenilir olduğu, dosyaların sunucuda depolanıp depolanmadığı bilmek oldukça zordur.

    Bu gibi durumlarda  PDF TIFF çevirici yazılımlardan faydalabilirsiniz.  PDF TIFF çevirici yazılımlar ücretli veya ücretsiz olabilirler. Ücretsiz olanlar genelde çevirdikleri TIFF, JPEG dosyalarının üzerine simgelerini basarlar. Bu da profesyonellikten uzak bir görüntü ortaya çıkarır.

    Benim sizlere önerim,  PDF TIFF çevirici ücretsiz bir yazılım olacak.

    Paperless Printer adlı yazılım hem kullanımı oldukça kolay hem de ücretsiz versiyonu olan bir yazılım. Paperless Printer sayesinde PDF TIFF dönüştürmek oldukça zahmetsiz ve kolay bir işlem.

    Paperless PrinterPDF TIFF çevirici bilgisayarınıza sanal bir printer yani yazıcı kurar. Bu sayede yazıcıya belge gönderir gibi PDF'den TIFF dosyasına dönüştürmeyi mümkün kılar.

    Paperless Printer  PDF TIFF dönüştürücü programını buradan indirebilirsiniz.

    Paperless Printer programının boyutu yaklaşık 16 MB civarındadır. Paperless Printer Aşağıdaki Windows işletim sistemleri ile birlikte çalışır:

    Windows XP
    Windows Vista
    Windows 7
    Windows 8
    Windows 8.1

     PDF dosyası nasıl TIFF dosyasına dönüştürülür?

    PDF TIFF çevirici ücretsiz programın kurulumu

    1. Paperless Printer  PDF To TIFF dönüştürme programını buradan indirin.
    2. İndirdiğiniz Paperless Printer dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Welcome... ekranında NEXT tıklayın.
    4. License Agreement ekranında I accept seçin ve NEXT tıklayın.
    5. Select Desination ekranında NEXT tıklayın.
    6. Ready To Install ekranında Install tıklayın.
    7. Daha sonra NEXT ve Finish diyerek kurulumu bitirin.

    ​Kurulum bittikten sonra yazıcılar ekranına Paperless Printer gelecektir.PDF TO TIFF yazıcı

    PDF TIFF çevirici ücretsiz programın kullanımı

    PDF dosyanızı açın.

    1. Dosya > Yazdır bölümüne gelin.
    2. Yazıcı bölümünden Paperless Printer seçin ve yazdır tıklayın.PDF TO JPEG Yazıcı seçimi
    3. Daha sonra açılan pencereden TIFF seçin.
      PDF TO TIFF - tür seçimi
    4. Yeni dosyaların kayıt klasörünü seçin ve kaydedin. BROWSE tıklayarak dosyannın nereye kaydedileceğini seçebilirsiniz.
      PDF TO TIFF  kayıt konumu

     PDF TIFF çevirme işlemi tamamlandı. Artık PDF Dosyasının TIFF hallerine sahipsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      ACİL YARDIM!!

      hocam güzel paylaşım teşekkürler öncelikle.. ben uyguladım bu işlemleri tiff formatına da cevirdi fakat şöyle bir sıkıntım var:

      benim pdf dosyalarım 50-100 sayfa arası değişiyor..  örneğin 54 sayfa pdf dosyasını tiff e cevirince 1'er sayfalık 54 adet tiff dosyam oluyor.. hepsini tek dosyada nasıl tiff e ceviririz?

      arslanov67 arslanov67 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • PDF dosyalarınız tek parça halinde mi yoksa birden fazla PDF dosyanız var ve hepsini ayrı ayrı mı çeviriyorsunuz? omercik 6 yıl önce
      • tek parça 54 sayfalık pdf dosyam var. ama tiff e cevirince her sayfayı ayrı ayrı ceviriyor maalesef. arslanov67 6 yıl önce