Pdf Txt Çevirme

Adobe PDF dosyalarını, PDF uzantılı dosyaları nasıl TXT uzantılı dosyalara çeviririm? PDF dosyalarını TXT dosyalarına dönüştürmek için ücretsiz program var mı? PDF dosyalarını kolay ve basit bir şekilde TXT Dosyasına nasıl çeviririm?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PDF (Portable Document Format; Taşınabilir Belge Biçimi), platformlar arası taşınabilir ve yazdırılabilir belgeler oluşturmak amacıyla üretilmiş sayısal bir dosya biçimidir.(Wiki)

    Internet ortamında pek çok doküman PDF formatında yayınlanır. Email adresinize gönderilen faturalar, banka hesap ekstreleri, sigorta dökümünüz PDF formatında size ulaştırılır.

    PDF dosya formatı neredeyse standart haline gelmiş bir dosya formatıdır. PDF dosyalarını görüntüleyebilmek için kullanılan ADOBE PDF READER yazılımı ücretsiz dağıtılan bir uygulamadır.

    ADOBE PDF READER yazılımını buradan indirebilirsiniz. PDF Dosyaları okunabilir formatta dağıtılır. Yani bir PDF dosyasını eğer izin verilmediyse düzenleyemez, üzerinde değişiklik yapamazsınız.

    PDF dosyalarını düzenleyebilmeniz için ayrıca bir yazılıma, örneğin, Adobe Acrobat, yazılımına ihtiyacınız olacaktır.

    Fakat PDF dosyalarını TXT, JPG gibi farklı formatlara dönüştürebilir, çevirebilirsiniz.

    Internet üzerinde  PDF TXT dönüştürücü çevirimiçi uygulamalar bulabilirsiniz. Fakat size özel ve içindeki bilgilerin sizin için önemli olduğu PDF dosyalarını çevirimiçi  PDF JPEG dönüştürücü veya PDF TXT dönüştürücü sitelere göndermek güvensiz bir çözümdür. Bu sitelerin ne kadar güvenilir olduğu, dosyaların sunucuda depolanıp depolanmadığı bilmek oldukça zordur.

    Bu gibi durumlarda  PDF TXT çevirici yazılımlardan faydalabilirsiniz.  PDF TXT çevirici yazılımlar ücretli veya ücretsiz olabilirler. Ücretsiz olanlar genelde çevirdikleri TXT, JPEG dosyalarının üzerine simgelerini basarlar. Bu da profesyonellikten uzak bir görüntü ortaya çıkarır.

    Benim sizlere önerim,  PDF TXT çevirici ücretsiz bir yazılım olacak.

    Paperless Printer adlı yazılım hem kullanımı oldukça kolay hem de ücretsiz versiyonu olan bir yazılım. Paperless Printer sayesinde PDF TXT dönüştürmek oldukça zahmetsiz ve kolay bir işlem.

    Paperless PrinterPDF TXT çevirici bilgisayarınıza sanal bir printer yani yazıcı kurar. Bu sayede yazıcıya belge gönderir gibi PDF'den TXT dosyasına dönüştürmeyi mümkün kılar.

    Paperless Printer  PDF TXT dönüştürücü programını buradan indirebilirsiniz.

    Paperless Printer programının boyutu yaklaşık 16 MB civarındadır. Paperless Printer Aşağıdaki Windows işletim sistemleri ile birlikte çalışır:

    Windows XP
    Windows Vista
    Windows 7
    Windows 8
    Windows 8.1

     PDF dosyası nasıl TXT dosyasına dönüştürülür?

    PDF TXT çevirici ücretsiz programın kurulumu

    1. Paperless Printer  PDF To TXT dönüştürme programını buradan indirin.
    2. İndirdiğiniz Paperless Printer dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Welcome... ekranında NEXT tıklayın.
    4. License Agreement ekranında I accept seçin ve NEXT tıklayın.
    5. Select Desination ekranında NEXT tıklayın.
    6. Ready To Install ekranında Install tıklayın.
    7. Daha sonra NEXT ve Finish diyerek kurulumu bitirin.

    ​Kurulum bittikten sonra yazıcılar ekranına Paperless Printer gelecektir.PDF TO TXT yazıcı

    PDF TXT çevirici ücretsiz programın kullanımı

    PDF dosyanızı açın.

    1. Dosya > Yazdır bölümüne gelin.
    2. Yazıcı bölümünden Paperless Printer seçin ve yazdır tıklayın.PDF TO JPEG Yazıcı seçimi
    3. Daha sonra açılan pencereden TXT seçin.
      PDF TO TXT - tür seçimi
    4. Yeni dosyaların kayıt klasörünü seçin ve kaydedin. BROWSE tıklayarak dosyannın nereye kaydedileceğini seçebilirsiniz.
      PDF TO TXT  kayıt konumu

     PDF TXT çevirme işlemi tamamlandı. Artık PDF Dosyasının TXT hallerine sahipsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

    • @cemkara win 10 da kullandım her sayfa için ayrı bir txt dosyası oluşturdu txt dosyalarının içinde sadece sayfa no ları yazıyor mutecessis 5 yıl önce