PHP txt istediğim satırı okuma,yazma ?

arkadaşlar php txt dosyasının içine veri gönderiyorum tabiki satır satır.

ama istediğim satırı okumak istiyorum

diyelim txt dosyasında 50 satır var ben 15. satırı echo ile okutmak istiyorum.

bide verileri en son satırdan ilk satıra doğru okutabilirmiyim yada yazma işlemini.

diyelim textarea dan bilgi gönderiyorum herseferinde txt dosyasının içinde bir alt satıra ekletiyor bunun yerine bunu ilk satıra ekletirsem txt okuturken en son yazdığım ilk başta çıkmış olacak

varmı fikri olan?

xclass xclass (6)
9 yıl önce sordu

  • yokmu şuna cvb verecek olan xclass 9 yıl önce

Toplam 2 Cevap

buna benzer birşey dener misin.

$dosya1=file_get_contents("txtdosya.txt");
$dosya2=explode("\r\n",$dosya);
echo $dosya2[15];

hikmety hikmety (50)
9 yıl önce cevaplandı

  • yok malesef olmadı, tap okutabiliyorum , fakat istediğim satır nasıl okutabilirim başka bir fikriniz varmı. xclass 9 yıl önce

Merha ba Kardeş Bende Okodu Arıyorum Ama Bir türlü Bulamıyorum

zabitamca zabitamca (1)