Ping, FPS ve internet hızı arasında ilişki var mı?

pingle internet hızı arasında bir ilişki var mı ya da bir orantı ?
pingle fps arasında bir ilişki var mı ya da bir orantı ?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    FPS ile Ping başka şeylerdir:
    Ping: Bir şeye yanıt verme süresidir örneğin Oyun oynarken ( ONLINE ) ortalama MS ( Yanıt verme süresi ) 30 - 75 arasıdır bu aralarda oynuyorsanız sıkıntı yaşamazsınız.eğer MS 100- veya daha üstü bir ping olursa takılma sorunu olabilir geriye atma olabilir, çünkü ping yüksek olunca sizi otomatik olarak oyun durdurur diğer oyuncular devam eder, siz kaldığınız yerden devam edersiniz ancak diğer oyuncular sizi donuk bir vaziyette görür. NOT: Anlamak için 2,3 defa okuyun.

    FPS: FPS'in 2 anlamı var birincisi First Person Shotter ( Birincil Şahıs Kamerası ) olarak adlandırılır. Birincil Şahıs Da oynadıgınızı anlamak için bir insanın içinden oynuyormuşsunuz gibi olur örneğin Half Life, Wolfteam, Zula  PUBG Derseniz O TPS ( Third Person Shotter ) Yani üçüncül şahıs kamerası, .
    Asıl konumuza gelelim. FPS Frames Per Second , Buda saniyede Ekranınıza gelen Kare sayısı. FPS Ortalama 60 Seyrederken  bu 20-25 e düşerse FPS Droplaması olur, FPS düşer Takılır. Yeni çıkan monitorlerde 90 HZ ( Hertz ) e kadar çıkar eski monitörler 60 Hz de kalır.

    Kısacası FPS Ayrı birşey Ping ayrı birşey

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

    • ikisinin farklı olduğunu bilmeyen bir kişinin bu formda işi olmaz zaten ben 3 şey birbirini etkiliyormu diye sordum ki gözlemlerimce evet pingin fazla olunca fps de düşüyor ahmet5847 6 yıl önce
    • ben öyle bir şeye rastlamadım 7 Senedir oyun oynuyorum Ping düşer FPS aynı kalır nvidiagtx 6 yıl önce
    • oyun dan oyuna değişir nvidiagtx 6 yıl önce
    • olursa wolfteam FPS düşürür. nvidiagtx 6 yıl önce
    • ahmet sorduğun soru ilişki varmı orantılı mı demişsin ben de anlattım ? nvidiagtx 6 yıl önce