Ping Spike Nedir? - Ping Sorunu

Forumlara tek tek soruyordum yaşadığım ping sorununu.[ Sorunum kısaca:Ping sürekli 50-400 arası gidip geliyor.] Benim sorunuma benzer bir sorun yaşayan arkadaş kendi probleminin ''ping spike'' olduğunu bulmuş ama ne olduğunu açıklamamış. Bende internette araştırdım ama ingilizce olduğu için pek bi kanıya varamadım. Kısaca ''Ping Spike'' nedir. Yaşadığım sorunla ilgisi olabilir mi?

kaynak74 kaynak74 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ping Spikes, ping işleminde aradaki sıçramaları ifade ediyor. Normal 59ms-70ms arasında ping atıyorsanız arada bir ping paketi 159ms oluyorsa  bunu ifade etmek için kullanılan bir ifade.

    Kısaca ani olarak ping süresinin yükselmesi.

    Oyunlarda ping sorunu yaşayan bazı kişiler bu sorunu şöyle çözmüş (yabancı bir forumdan alıntıdır)

    Eğer Windows 7, Windows vista kullanıyorsanız bu işlemi yapın.

    1. Kayıt defterini açın: Windows ve R tuşlarına basın açılan ekrana regedit yazın enter tuşuna basın.
    2. Kayıt defterinde şu yolu izleyin:  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile\
    3. Bu yol atında şu ifadeyi bulun  NetworkThrottlingIndex (DWORD)  ve iki kere tıklayarak değerini FFFFFFFF (hexadecimal) olarak ayarlayın.
    4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      Peki deniyorum şimdi, sonucunu bu yorumda editlerim. Teşekkürler

      kaynak74 kaynak74 (1)