png favicon nasıl eklenir?

HTML sayfalara .ico yerine .png uzantılı favicon dosyası nasıl eklenir?

alattin alattin (16984)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .ico uzantılı favicon dosyaları tüm tarayıcılar tarafından desteklenir.

    Artık günümüzde modern tarayıcıların tamamı .png uzantılı favicon dosyalarını desteklemektedir.

    HTML sayfasına png favicon eklemek için şu kodu <head> </head> arasına eklemelisiniz

    <link rel="icon" type="image/png" href="/favicon.png" />

    favicon.png sizin png uzantılı dosyasınızı temsil etmektedir. png uzantılı favicon dosyasının boyutu 16x16, 32x32, 48x48 olabilir.

    Fakat android, ios gibi sistemler için favicon dosyasının boyutunun daha farklı olacağını unutmayın.

    alattin alattin (16984)