PornClub virüsü nasıl temizlenir?

Android telefon ve tabletlere bulaşan pornClub ya da PronClub adı ile yüklenen virüs nasıl temizlenir?

PornClub virüs mü?

PronClub nasıl kaldırılır?

Aşağıda anlatılmıştır.

alattin alattin (16984)
8 yıl önce sordu

  • Başka bir yöntem varmı.. Lenovo A7-30aHC tablet var bir kere frimware atmışlar şimdi ne google play e giriliyor nede tabletin ayarlarına.. PornClub virüsü bulaşmış durumda.. Hard Reset yaptım 3 kere ama sonuç aynı.. Root attım diyelim GooglePlaye giremediğim için antivirüs üde indiremem.. Yeni Frimware atıcam pc tableti görmüyor.. Ne yapmam gerekiyor tolgahan34 7 yıl önce
  • çözümde apk linki de var. Oradan Avast indirebilirsin. Avast çözüm olmazsa temiz rom bulup yüklemen gerekir. hakan 7 yıl önce

Toplam 4 Cevap

Pornclub virüsü nasıl temizlenir?

Pornclub virüsü nedir?

PornClub virüsü android tablet ve telefonları etkileyen bir virüstür. Virüsün teknik adı Android Dropper virüsüdür.

Bu virus 9Apps adlı bir uygulama ile birlikte geliyor. Virüs aynı zamanda PronClub adı ile de uygulama olarak yükleniyor.

PornClub uygulaması uygulamalardan el ile kaldırılamıyor. Kullanıcı uygulamalara girdiğinde kaldır simgesinin pasif olduğunu görüyor.

Android cihazların ekran kilitlenmesi gibi işlemleri otomatik olarak yaparak arka planda dosya indirme yapabiliyor.

Ayrıca cihazdaki tüm yetkileri ele geçiriyor.

Pornclub virüsü temizleme:

Öncelikle bu yeni tür android virüslerini temizleyebilmek için telefonunuzun root edilmiş olması gerekiyor.

Android telefon nasıl root edilir? linkinde anlatıldığı gibi telefonu root etmelisiniz. Daha sonra virüs taraması yapın.

  1. Avast Mobile Security yazılımını Google Play ya da apk olarak buradan indirin.
    Avast Mobile Security Apk indir
  2. Avast Mobile Security yazılımını yükleyin.
  3. Avast'ı çalıştırın.
  4. Virüs tarama işlemine başlamadan önce AVAST'ın kendini güncellemesini bekleyin.
  5. Virüs tarayıcı sekmesine dokunun.
  6. Uygulamaları tara seçili durumda olduğundan emin olun.
  7. Taramayı Çalıştır'a dokunun.
  8. Avast virüsü tespit edecek ve size 3 sorun bulundu gibi bir uyarı çıkaracaktır.
  9. Sorunları Çözün'e dokunun.
  10. Avast virüsü truva atı olarak resimdeki gibi tespit edecektir.
    PornClub virüsü nasıl temizlenir?
  11. Tümünü Çöz'e dokunun.
  12. Daha sonra uyarı gelecektir Evet'e dokunun.
  13. Cihaz Yöneticisi ekranı açılacaktır. Burada  Etkinliğini Kaldır'a dokunun.
  14. Ekranda Yok ediliyor yazacaktır.
  15. Son olarak PronClub - Bu uygulamayı kaldırmak istiyor musunuz? Diye soracak.
  16. Tamam'a dokunun.

Bu işlemden sonra Avast pornClub virüsünü temizleyecektir. Avast Mobile Securiyt Android'i etkileyen bu truva atını temizlemekte başarılı olan nadir antivirüslerden biri.

Çifte kontrol için telefonunuzu Dr.Web android ile virüs taramasından geçirin.
Dr.Web Android'i buradan indirebilirsiniz.

Önemli Not:

Bazı durumlarda Pornclub virüsü Avast ile de temizlenemiyor.  Bu durumda tek çözüm temiz rom bulup yüklemek.

alattin alattin (16984)
8 yıl önce cevaplandı

    ben avastı yukleyemıyorum yaa tableti vırus mahvetti ne yapmm lazım adı gnenral mobıle e-tab4

    viruslerden viruslerden (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      temizlemenin en ii ve en kolay yolu format

      gametekno gametekno (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        Başka bir yöntem varmı.. Lenovo A7-30aHC tablet var bir kere frimware atmışlar şimdi ne google play e giriliyor nede tabletin ayarlarına.. PornClub virüsü bulaşmış durumda.. Hard Reset yaptım 3 kere ama sonuç aynı.. Root attım diyelim GooglePlaye giremediğim için antivirüs üde indiremem.. Yeni Frimware atıcam pc tableti görmüyor.. Ne yapmam gerekiyor

        tolgahan34 tolgahan34 (1)
        7 yıl önce cevaplandı

        • Rom'un yeniden yüklenmesi lazım. Hard reset ile maalesef çözülmüyor. hakan 7 yıl önce