Portalsepetinden nasıl kurtulurum?

Portalsepeti.com denen tarayıcı korsanından nasıl kurtulursunuz? Bu çözümde yeni sürüm portalsepeti tarayıcı korsanının nasıl temizleneceği anlatılmıştır.

Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi tarayıcılara bulaşan bu illet site, alışkın olunan çözüm yöntemlerinin işe yaramadığı ve farklı bir yöntem ile temizlenmesi gereken bir tarayıcı korsanı.

Portalsepetinden kurtulma aşağıda anlatılmıştır.

Aşağıdaki çözüm Portalsepeti kaldırma kesin çözümdür.

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 42 Cevap

    önemli

    Portal Sepeti V3:

    Eğer 1 Haziran 2014 ve sonrası portal sepeti ile karşılaştıysız:
    V3 - Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir?

    Linkinde anlatılanları yapın.

    önemli

    Portalsepetinden nasıl kurtulurum?

    Önemli:

    Lütfen adımların hepsini sıra ile atlamadan yapın. Aşağıda anlatılan programlar ile virüsü temizlemez ve son adımı yaparsanız virüs silinmez.

    Portal Sepeti Kaldırma 2 adımdan oluşmaktadır:

    1. Virüslerin temizlenmesi
    2. Windows ilkelerinin silinmesi

    Portalsepeti.com denen tarayıcı illeti son günlerde pek çok kullanıcının başına bela oldu. Portalsepeti denen tarayıcı korsanı alışkın olunan temizleme yöntemleri ile temizlenemiyor.

    Google Chrome içinde ana sayfayı değiştirmek istediğinizde tüm ayarların kilitli olduğunu de değiştirmek istediğinizde bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor mesajı aldığınızı göreceksiniz. Chrome'da bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor mesajı almanızın sebebi portalsepeti denen illetin Windows güvenlik ilkelerinin içine kendini yazması ve buradan yapılacak işlemleri kısıtlamasıdır.

    Portalsepeti kurtulma adımları:

    Öncelikle bilgisayarınızdaki Malware yazılımlardan kurtulmanız lazım. Malware virüsleride içinde barındıran zararlı yazılımlardır. Eğer portalsepeti denen illet bilgisayarınıza bulaştıysa kesinlikle malware, adware yazılımlar bilgisayarınızda yüklü demektir. Önce bunları temizleyeceğiz.

    PORTALSEPETİ KALDIRMA KESİN ÇÖZÜM

    önemli

    Bu adımları izlerken Google Chrome yerine

    Internet Explorer, Firefox, Opera ya da Yandex  tarayıcılarından birini kullanın.

    Chrome kullanmayın.  Virüs temizleme bittikten sonra Chrome kullanabilirsiniz.

    önemli

    ADIM 1: Virüs ve zararlı yazılımların silinmesi

    Bu adım önemlidir. Virüsleri temizlemezseniz diğer adımların bir önemi kalmaz. Virüs yine uzantı ve Windows ilkelerini oluşturacaktır.

    1. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
      Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
    2. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Yukarıdaki işlemlerden sonra hâla portalsepeti denen illet karşınıza çıkacaktır. Hiç panik yapmayın.

    Şimdi son adıma geldiniz. Windows ilkelerini silmeniz gerekiyor.

    ADIM 2:  Portalsepeti kaldırma: Windows ilkelerinin silinmesi

    Bu aşama son ve önemli bir aşamadır. Bu işlem yapılmadan portalsepetinden kurtulamazsınız.

    1. Masaüstünden Bilgisayarım'ı tıklayın.
    2. C:\ sürücünde Windows klasörünü çift tıklayın.
    3. System32 klasörünü çift tıklayın.
    4. C:\Windows\System32 klasöründe GroupPolicy klasörünü bulun. Eğer bu klasör görünmüyorsa klasör gizli demektir.
    5. Windows 8 kullanıyorsanız Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
    6. Windows 7 gizli dosyaları gösterme için şu adımları yapın.
    7. Klavyenizden alt tuşuna basın.
    8. Yukarıda beliren Araçlar menüdünden Klasör Seçeneklerini tıklayın.
    9. Görünüm sekmesini tıklayın.
    10. Görünümde şu değişiklikleri yapın
      Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster işaretleyin
      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.
      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.
    11. Uygula butonu sonra da Tamam'ı tıklayın.
    12. Şimdi C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü görünecektir. Bu klasöre girin.
       C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü
    13. Machine klasörüne girin.
    14. Registry.pol dosyasını silin veya GroupPolicy klasörünün tamamınıda silebilirsiniz.
    15. Bilgisayarı yeniden başlatın.

     Portalsepeti kaldırma: Tarayıcı kısayollarının temizlenmesi

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan portal sepeti kısayolunu kaldırma​

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  sweet-page.com kaldırma

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne sırası Chrome yazın (veya firefox, Internet explorer).
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan
      http://www.portalsepeti.com/?bd=hp&oem=100&uid=SATAXSSD_879E0722030800030950&version=2.0.0.998&pid=414031160&cs=6b40086343fd7713fce0f6bb0de5aa435

      değerini silin. .exe" değerini görene kadar silin.

    4. Bu işlemi 2-3 defa tekrar etmelisiniz.  Bunun sebebi birden fazla kısayolun olmasıdır.
    5. Silme işlemi bitince kontrol amaçlı bir daha kontrol edin. Hedef bölümünde sadece şu değer yazmalıdır.
      "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

    Bu işlemlerden sonra portalsepeti temizleme işlemini tamamladınız. Aşamaları eksiksiz yaptıysanız portal sepetinden kurtulmuş olmalısınız.

    Dilerseniz başka virüslerden de kurtulmak için bilgisayarınızı HitmanPro ile taratın. Farklı yazılımlar farklı virüsleri bulabilir. Bu sebepten çifte kontrol yapmanızda fayda var.

    HitmanPro nedir nasıl kullanılır linkinden  HitmanPro'yu indirebilirsiniz.

    Bize, facebook üzerinden beğenerek veya üye olarak destek olabilirsiniz.

    http://www.facebook.com/uzmanim.net

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      ALLAH sizden razı olsun yemin ediyorum 3 gündür kafamda saç kalmdı sizin sayenizde kurtulduk

      faruknever faruknever (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Gerçekten çooooooooooook teşekkürlerrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        kaç siteye girdim,kaç şey denedim kaldıramadım portalsepetini,sizin dediklerinizi harifyen uyguladım olduuuu:))))

        cok cok tesekkürler,sağolun:)

        lotusakimu lotusakimu (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.Sonunda kurtuldum portalsepeti denen virüsten.Vallahi helal olsun !

          acaba81 acaba81 (8)
          9 yıl önce cevaplandı

            C:\Windows\System32\GroupPolicy klasörünün altında gpt.ini diye bir dosya var.

            Ben onuda sildim ondan sonra düzeldi. Ama tüm eklentiler silinebilir.

            alttantire alttantire (1)
            9 yıl önce cevaplandı

              aynen burda yazanlar gibi çok uğraştırdı benide tşk birnumarasın.

              kullanici558398 kullanici558398 (1)
              9 yıl önce cevaplandı

                İşe yaradı emekleriniz için teşekkürler anlatımda gerçekden güzel bir şekilde izah edilmiştir beni bu dertten kurtardınız teşekkürler

                syswin09 syswin09 (1)
                9 yıl önce cevaplandı

                  ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN.Bu illetten kurtulmak için girmediğim internet sitesi ve uygulamadığım yöntem kalmadı.Bu portalspeti denen illetten sizin siteniz sayesinde kurtuldum.ne desem az..TEŞEKKÜRLER...

                  (ELVEDA PORTALSEPETİ DENEN PİSLİK.)

                  firat firat (1)
                  9 yıl önce cevaplandı

                    Normal şartlarda bu tür sitelere üye olmayan ben,siteye üye oldum ve hakkaten Allah razı olsun kısa sürede hallettim bu sorunu sitenizi bundan sonra takip etmeye başlayacağım anlatımınızdan dolayı teşekkürler :))

                    mustafabas mustafabas (1)
                    9 yıl önce cevaplandı

                      Bütün bunları yapmanıza rağmen hala portalsepeti çıkıyorsa masaüstündeki ve görev çubuğundaki kısa yollarına yapışmış demektir. onun için bütün kısa yolları silin. Daha sonra başlat tüm programlar mozilla,explorer ve chrome hangisini kullaıyosanız yada hepsinede yapın, sağ tıklayın özellikler hedefteki portalsepeti yazan yeri exe'' kalana kadar silin. Daha sonra masa üstüne kısa yol oluşturmanız gerek. yine başlat tüm programlar mozilla,explorer ve chrome sağ tıklayın gönder masaüstüne kısayol oluştur deyin kurtulun :) Bende rastgel buldum. Umarım işinize yarar.

                      balac61 balac61 (1)
                      9 yıl önce cevaplandı

                        allah senden razı olsun kardeş allah sana cennette köşkler versin bin tane elmas , ne istersen onu versin 300 milyon yıl bununla urasıyodum frmt atcaktım bunu bi deneyeim dedim saolasın oldu

                        ahmedberk274 ahmedberk274 (1)
                        9 yıl önce cevaplandı

                          vallahi helal olsun  gerçekten denedim oldu  2 gündür uğrasıyordum kesin çözüm bu tşkler sırf bu yuzden uye oldum hadi hayırlısı. erece

                          erece erece (1)
                          9 yıl önce cevaplandı

                            BU SORUNA BU ÇÖZÜMÜ BULAN KİMSE ALLAH NE MURADI VARSA VERSİN TAM 1 YILDIR BU İLLETLE UĞRAŞIYORUM BUNU BULANA NE DESEM AZDIR ÇOK SAOLUN İŞİM HALLOLDU

                            osmanturan osmanturan (1)
                            9 yıl önce cevaplandı

                              Paylaşan arkadaşın elleri dert görmesin sıfır aldığım bilgisayarı parçalama noktasına gelmiştim ki uzmanim.net' in paylaşımıyla kurtuldum bu illetten çok teşekkür ederim...

                              mehmettrksy mehmettrksy (1)
                              9 yıl önce cevaplandı

                                Sırf size olan minnetimi sunabilmek adına sayfanıza üye oldum.

                                Çok teşekkür ediyorum yaptıklarınızı harfiyen uyguladım ve bu portal sepeti illetinden kurtuldum.Size ne kadar teşekkür etsem azdır.

                                Bu alternatif yöntem dışında yapılan eğer önemli veri kaybınız yoksa sistem geri yükleme işlemini kullanarak da portalsepetinden kurtulabilirsiniz arkadaşlar.

                                cagrikosakk cagrikosakk (1)
                                9 yıl önce cevaplandı

                                  Vallahi kardeşim herkesin dediği gibi allah razı olsun format atacaktım bi arama yapim dedim bu sayfa çıktıaynen uyguladım dedikelerini tek seferde hallettim üye de oldum sık kullananlara da ekledim emeğiniz için sonsuz teşekkürler

                                  warning warning (1)
                                  9 yıl önce cevaplandı

                                    harika tarif edilmiş. illetten kurtuldum sayenizde. çok teşekkür ederim

                                    mipekgil mipekgil (1)
                                    9 yıl önce cevaplandı

                                      Allah senden binlerce kez razı olsun kurtuldum sonunda helal olsun be adamın dibisin ellerine sağlık

                                      alialp207 alialp207 (1)
                                      9 yıl önce cevaplandı

                                        Emeği geçenlere teşekkür ederim. Anlatılanları sırası ile yaptım ve portal sepetini bilgisayarımdan kazıdım.

                                        kaptan1975 kaptan1975 (1)
                                        9 yıl önce cevaplandı

                                          Kardesim Allah razi olsun sonunda kurtuldum. :))

                                          metafecir metafecir (1)
                                          9 yıl önce cevaplandı

                                            Merhabalar bahsettiğiniz Appdata dosyasını pc'mde bulamadım daha sonra pc bir sebepten kendi kendine reset attı şimdi kullanıcı adımın olduğu dosya dahi yok allak bullak oldum yardımlarınızı rica ederim gerekirse teamviewer gibi uzaktan bağlantı şansınız varsa o da harika olurdu şimdiden teşekkürler

                                            enesrdl enesrdl (1)
                                            9 yıl önce cevaplandı

                                            • yaa windowsli bile kayboldu Lütfen yardımcı olun enesrdl 9 yıl önce
                                            • Büyük ihtimal ile bilgisayarınızdaki bir virüs dosyaları gizlemiş telaş yapmanıza gerek yok. Bilgisayarınızı Malwarebytes ve Adwcleaner programı ile taratınız . Klasörleri görünür hale getirmek için ise herhangi bir klasörden Araçlar menüsünden Klasör seçenekleri>Görünüm altındaki "Gizli dosyaları göster" seçeneğini işaretleyiniz ve "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" seçeneğinin işaretini kaldırınız. Ve mutlaka bir antivirüs taraması yapmanızı öneriyorum. utkubayat 9 yıl önce

                                            Emeğiniz için çok çok teşekkürler! Nihayet bu beladan kurtuldum ancak explorer açılıp hemen kapanıyor. konuyla ilgili cvp yazabilirseniz cok sevinirim şimdiden teşekkur ederim

                                            elifakn elifakn (1)
                                            9 yıl önce cevaplandı

                                            • Internet Explorer ile ilgili yaşadığınız problemi çözmek için Microsoft'un Fix it isimli programını çalıştırmanızı öneriyorum. Bu linkten ulaşabilirsiniz; http://go.microsoft.com/?linkid=9646978 utkubayat 9 yıl önce

                                            adwcleaneri yüklüyorum win 8 tehlikeli yazılım uyarısı verip kurulumu engelliyor ne yapablirim?

                                            kamaci54 kamaci54 (1)
                                            9 yıl önce cevaplandı

                                            • Adwcleaner kullanmasanız da olur. Adwcleaner portalsepeti temizlemede şart değil. Ayrıca yazının en üstünde bulunan V3 sürümü için anlatılan çözüm daha günceldir. Onu yapmalısınız. hakan 9 yıl önce

                                            sırf teşekkür etkmek için üye oldum arkdaşım çok saol yani ilaç gibi geldi bu çözüm eyvallah

                                            lokomotiftif lokomotiftif (1)
                                            9 yıl önce cevaplandı

                                            • çok teşekkürler cemkara 9 yıl önce

                                            öncelikle tüm bu cabalarınız ve tavsiye programlarınız için çok teşekkür ediyorum, adımları bir bir takip ettim. bilgisayarımdan casus yazılımları vs temizledim. internet tarayıcılarımın ana sayfa degistirme secenegi kilitliyken şimdi açıldı fakat ana sayfayı google yapmama ragmen hala portal sepeti olarak başlıyor, ne yapabilirim ?

                                            megadethci megadethci (1)
                                            9 yıl önce cevaplandı

                                            • Bu çözüm v2 dediğimiz için geçerlidir. Bir kısmı temizlenir sizin yazının başındaki V3 olarak adlandırılan çözümü yapmanız lazım. V3 çözümünde tarayıcı kısayollarının temizlenmesi adımını yani son adımı yaparsanız düzelecektir. cemkara 9 yıl önce
                                            • Bu çözüme de son aşamayı ilave ettim, kısayolları yukarıdaki gibi kontrol etmelisiniz. cemkara 9 yıl önce

                                            Bikaç saattir bunla uğraşıyorum sonunda halloldu çok teşekkür ederim ya yorum yapabilmek için kaydoldum resmen

                                            hild hild (1)
                                            9 yıl önce cevaplandı

                                            • Çok teşekkürler cemkara 9 yıl önce

                                            cokkkkk saolunnn  :) süpersiniz :) çok faydalı oldunuz :)

                                            kleptomani kleptomani (1)
                                            9 yıl önce cevaplandı

                                            • Siz de çok saoğolun cemkara 9 yıl önce

                                            Ya varya 4 aydır bu kanser gibi lanet şeyle uğraşıyorum. Allah razı olsun . çok teşekkürler.iyiki varsınız.

                                            sewouv sewouv (1)
                                            9 yıl önce cevaplandı

                                            • Çok teşekkürler :) cemkara 9 yıl önce

                                            gençler sistem geri yükleme yada virüs programına falan gerek yok yeni bilgileriniz hiç yere kaybolmasın chrome'dan ayarlar'a girin en altta gelişmiş ayarlara girin tarayıcı ayarlarını sıfırlayın eski haline dönecektir

                                            faruksas faruksas (1)
                                            9 yıl önce cevaplandı

                                              öncelikle bu virüsmü yazılımmı adını ne dersen de...Bunu yapan rahatsız umarım rahat yatmaz.Arkadaşlar temizleyene kadar alnımın damarı çatladı hangi siteyi gezersen gez hepsi boş.Tam iki gündür uğraşıyorum olmadı olmadı..Fakaaaaatttt bu sitede bunu kim yaptıysa o arkadaşımdan gerçekten allah razı olsun kurtuldum bu beladan..Dediklerini harfiyen yapın tertemiz...Teşekkürler.

                                              suphiyalcin suphiyalcin (1)
                                              9 yıl önce cevaplandı

                                                Çok teşekkür ederim :) yardımınız çok dokundu

                                                alperen9126 alperen9126 (1)
                                                9 yıl önce cevaplandı

                                                  kaç gündür uğraşıyordum. Çözüm bulamamıştım. Emeğine sağlık , teşekkürler... :)

                                                  nooburak nooburak (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • Çok teşekkürler mesajınız için cemkara 9 yıl önce

                                                  Allah sizden gani gani razı olsun. Reklam kapatıcam diye başka bir işle ugraşamaz hale gelmiştik, bu sıkıntıdan yardımınızla kurtulduk Teşekkürler :) Başarılarınızın devamını dilerim

                                                  simsekcan simsekcan (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                  • Çok teşekkürler mesajınız için cemkara 9 yıl önce

                                                  allah razı olsun teşekkur amaçlı sitenize uye oldum başarılarınızın devamını diliyorum :) siteniz bana çok faydalı olacak

                                                  yusuf1234 yusuf1234 (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                    Lütfen çok acil yardım istiyorum yazdıgınız herşeyi harfiyen uyguladım fakat son olarak kısayolları temizleme işini yapamadım çünkü chrome da özelliklere girip kısayoldan hedefe gidiyim dedim fakat sizin yazdıgınız gibi benimkinde portakal sepeti yazmıyo hatta gayet normal olması gereken yazıyo haliyle çok şaşırdım ne denediysem de yapamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

                                                    sedas sedas (1)
                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                    • Facebook sayfamızdan mesaj atın size yardımcı olalım. cemkara 9 yıl önce
                                                    • Facebook kullanmıyorum. sedas 9 yıl önce

                                                    Portalsepeti konusunda yazılan herşeyi yapmama rağmen yine de kaldıramadım. Bu konuda yardım alabilir miyim?

                                                    apapir apapir (1)
                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                      emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler bütün gece bununla uğraştım ama sayenizde sabahın 8 inde de olsa bu lanet olası virüsten kurtuldum hepinizden Allah razı olsun :)

                                                      kayaonur23 kayaonur23 (1)
                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                        kardesim cok saolun Allah razi olsun sayenizde kurtuldum bu illetten

                                                        robin122 robin122 (1)
                                                        9 yıl önce cevaplandı

                                                          Abi ALLAH Razı Olsun Kafayı yedim ya bi tane dosya yükledim bitirdi internetimi ya cok saol abı ya

                                                          yasarkahraman yasarkahraman (1)
                                                          9 yıl önce cevaplandı

                                                            ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN ALLAH TUTTUĞUNUZU ELMAS ETSİN ADMİN ALLAH SENDEN RAZI OLSUN

                                                            ltfnyrdm ltfnyrdm (3)
                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                              Adımları izledikten sonra programdata klasöründe advice meme strip ve unidealsea diye iki klasör bulunduğunu gördüm ve tamamen sildim. daha sonra regeditte tarama yaptırdım aynı dosyaların anahtarlarını temizledim. Aynı zamanda c:users klasöründe aslında ev grubum olmamasına rağmen homegroup klasörü oluşmuştu (virüsün geldiği tarihle aynı tarihmiş:) ) onu da tamamen silince chrome ayarlarında kilit simgesi açıldı. extensions ta unidealse eklentisini sildim.kapatıp açtım yeniden gelmişti. Yolunda programdata içinde kurmadığım bir programın klasörü vardı (klasör sadece sayılardan oluşuyordu ve tarih yine virüsün geldiği yerle aynı :)) onu da temizledim. Bu sefer unidealse tamamen silindi. ben bu şekilde kurtuldum ve chrome, internet explorer, mozilla hepsi için benzer şeyler yaptım. hem temizlendi hem de eski hızına kavuştu.

                                                              ece85 ece85 (1)
                                                              9 yıl önce cevaplandı

                                                                denilenleri aynen uyguladım bende sorun çözüldü bu siteye üye oldum artık buradan faydalanacağım çok teşekkür ederim emeği geçenlere elinize sağlık.

                                                                onurumsu onurumsu (1)