Powerbankım şarj etmiyor

Yarım saati geçti şarjım hala aynı

Hadron BT001B 7500 mAh

taha17 taha17 (91)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Genelde Powerbankların üzerinde de açma kapatma düğmesi oluyor.İlk olarak onu açın ve powerbank seviyesine bakın.Orada şarj dolu ise, telefona taktığınız anda şarj olması gerekir.

    Kullandığını kabloyu değiştirmeyi ve telefonu birkaç kez çıkartıp takarak şarj oluyor ibaresini almayı deneyin.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @ismailsarp Dediğinizi işe yaradı ama bir şey daha sorucam 7500 mAh powerbankım var pc ye takarak şarj ediyorum 5-6 saatte bile fullenmiyor neden olabilir? taha17 7 yıl önce
    • Bilgisayarların USB 2.0 girişleri 5.0V(volt) ve 500MA(miliamper) değerleri sunar.USB 3.0 girişi ise 5.0 V ve 900MA değerleri sunar.Normal şarj aletleri de 5.V değerinde çalışır ancak 1 veya genelde 2 MA şeklinde olurlar.Miliamper değeri şarjınızın hızlı dolmasını arttırır.Şu şekilde düşünülebilir bilgisayar tek şeritli bir yol iken, normal adaptörler 3 veya 4 şeritli yol oluyorlar :) ismailsarp 7 yıl önce
    • Tabi yeni bilgisayarlarda anakart üreticileri, bazı USB girişlerini hızlı şarj için düzenleyebiliyorlar.Bu özellik için anakart üreticinizin web sitesine bakmanız ve gerekli yazılımı yüklemeniz gerekebiliyor. ismailsarp 7 yıl önce