profiliniz doğru açılamıyor google chrome

Google Chrome'u açarken, profiliniz doğru açılamıyor şeklinde google chrome hatası alıyorum.

Google Chrome'da profiliniz doğru açılamıyor hatasını nasıl çözerim? Hatanın tamamı şu şekilde "Profiliniz doğru açılamıyor. Bazı özellikler kullanılamayabilir. Lütfen profilin bulunduğundan ve içeriğini okuma ve yazma izniniz olduğundan emin olun."

sedapekmez sedapekmez (624)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Google Chrome "Profiliniz doğru açılamıyor. Bazı özellikler kullanılamayabilir. Lütfen profilin bulunduğundan ve içeriğini okuma ve yazma izniniz olduğundan emin olun." hatasını çözmek için yeni bir profil yaratmanız yeterli olacaktır.

    Windows XPWindows 7, Windows 8, Windows Vista kullanıcıları için

    1. Google Chrome'dan tamamen çıkın.
    2. Klavyenizden  Windows Tuşu windows tuşu+ E tuşlarına birlikte basın.
    3. Windows Gezgini içerisinde Yerel Disk (C:) iki kere tıklayın.
    4. Windows XP için
       %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\

      yolunu Windows 7 / Windows 8 / Windows Vista için

      %LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\

      yolunu Windows Gezgini içerisinde "Bilgisayar" yazan adres satırına yapıştırın ve enter tuşuna basın.Bu işlemden sonra C:\Users\KullanıcıAdınız\AppData\Local\Google\Chrome\User Data klasörüne girmiş olmalısınız.

    5. Klasörler görünmüyorsa gizli konumdadır.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme
      Windows 8 gizli dosyaları gösterme
      linklerinden gizli dosyaları görüntülemeyi açabilirsiniz.

    6. Default klasörünü bulun ve adını "Default-Yedek" değiştirin.

    7. Google Chrome yeniden açın.  Bu işlemden sonra size yeni bir Chrome profili oluşturulacaktır.

    8. Eğer eski profilizde yer imleri varsa, favoriler, bunları bu işleme başlamadan yedeklemeniz önerilir. Yukarıdaki işlemden sonra eski profiliniz "Default-Yedek" yedeklenecektir.

    Mac OSX kullanıcıları için

    1. Google Chrome'dan tamamen çıkın.
    2. Şu yolu izleyin. Go menu > Go to Folder.
    3. Aşağıdaki kodu yazı alanına girin ve  Go'ya basın.
      ~/Library/Application Support/Google/Chrome/
    4. Default klasörünü bulun ve adını "Default-Yedek" değiştirin.

    5. Google Chrome yeniden açın.  Bu işlemden sonra size yeni bir Chrome profili oluşturulacaktır.

    sedapekmez sedapekmez (624)
    10 yıl önce cevaplandı

      Yukarıdakiler işe yaramazsa, alternatif çözüm olarak şunu deneyebilirsiniz:

      Alternatif Çözüm 1:

      1. Google Chrome'u açın.
      2. Sağ üst bölümdeki "Google Chrome'u  özelleştirin ve kontrol edin" butonunu tıklatın. Alt alta üç çizği simgesi.
      3. "..... olarak kullanım açıldı" 'yı tıklayın.
      4. Sayfanın altında Kullanıcılar bölümünde "Bu kullanıcıyı sil"  tıklayın.
      5. Google Chrome'u yeniden başlatın.

      Bu çözüm bende işe yaradı.

      Alternatif Çözüm 2:

      1. Google Chrome 'u kapatın.
      2. C:\Documents and Settings\{KullanıcıAdı}\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\ klasörüne girin.
      3. Klasör sizde görünmüyorsa Gizli durumdadır Gizli dosyaları gösterme linkinden nasıl görüntüleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.
      4. Bu klasörde Web Data dosyasını silin.
      5. Google Chrome 'u açın.

      Bazı kullanıcılarda yöntem 2 işe yaramış.

      Alternatif Çözüm 3:

      1. AVG antivirüs kullanıyorsanız AVG Toolbarı kaldırın.
      2. Aynı şekilde AVAST  ya d başka antivirüs kullanıyorsanız Chrome eklentisini kaldırın.
      3. Chome adres satırına chrome://extensions/ yazın ve enter tuşuna basın.
      4. Tüm eklentileri silin. özellikle AVG ve Avast eklentisi varsa.
      5. Programlardan AVG Toolbar'ı kaldırın.

      Alternatif Çözüm 4:

      CCleaner programı kullanıyorsanız, temizlenecek verilerden Chrome verilerini kaldırın. CCleaner Chrome da sorun yaratabiliyor.

      murat murat (12492)
      10 yıl önce cevaplandı

        Alternatij Çözüm 5:

        Hiç bir şey yapmayın. :-)

        Chrome'u kapatıp açınca (veya bir-iki kez kapatıp açınca) o zaten kendiliğnden düzelecektir. En azından bende bu şekilde olmuştur. Denemenizde fayda olabilir.

        temmuz temmuz (12505)