Programa komut gönderirken bir hata oluştu

  Programa komut gönderirken bir hata oluştu hatasının çözümü nedir?

Herhangi Word ya da Excel dosyasını açmak istediğimde  Programa komut gönderirken bir hata oluştu hatası alıyorum.

Office 2007 Excel, Office 2007 Word, Office 2010 Word, Office 2010 Excel sürümlerinde de yine aynı hata ie karşılaştım.

Programa komut gönderirken bir hata oluştu hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Word, Excel dosyaları açarken karşılaşılan

    Programa komut gönderirken bir hata oluştu hatasının çözümü için şunları deneyin:

    Çözüm 1:

    1.  "Başlat" düğmesini tıklatın ve sonra "Bilgisayar" seçeneğini tıklayın.
    2. Yerel Disk C sürücüsünü tıklayın sonra şu yolu izleyin. c:\Program Files\Microsoft Office\Office14
    3. Burada  EXCEL 'de sorun yaşıyorsanız EXCEL'i WORD'de sorun yaşıyoranız WORD 'u bulun.
    4. Sağ tuşla tıklayın ve Özelliklerine girin.
    5. Ardından, Uyumluluk seçeneğini tıklatın ve Sistem yöneticisi olarak çalıştır seçeneğinin işaretini kaldırın.
    6. Tamam tıklayarak  buradan çıkın.
    7. EXCEL ya da WORD'u açın.
    8. Excel 2011'i açın, Dosya seçeneğini ve Seçenekler öğesini tıklayın.
    9. Gelişmiş seçeneğini tıklatın, Dinamik Veri Değişimi (DDE) kullanan diğer uygulamaları yoksay]seçeneğinin işaretini kaldırın, Tamam seçeneğini tıklatın ve sonra Excel'i ya da Word'ü kapatın.

    Çözüm 2:

    1. Excel ya da Word'ü açın.
    2.  Dosya'yı tıklatın ve sonra Seçenekler'i tıklatın.
    3. Eklenti seçeneğini tıklatın, Yönetim seçeneğinden,COM eklentisi öğesini seçin ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
    4. Tüm eklentilerin işaretini kaldırın ve sonra sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Tamam seçeneğini tıklatın. Sorun çözüldüyse, ortadan kaldırma işlemi yoluyla hangi eklentinin bu soruna neden olduğunu bulun ve sonra bu eklentiyi kaldırın.

    ​Çözüm 3:

    1. Microsoft Office Düğmesi'ni Düğme resmi ve sonra da Program Adı Seçenekleri'ni tıklatın; burada Program Adı çalışmakta olduğunuz programın adıdır (örneğin, Word Seçenekleri).
    2. Kaynaklar'ı tıklatın.
    3. Tanılama'yı, Devam'ı ve sonra Tanılamayı Başlat'ı tıklatın.

    Yukarıdaki 3 çözümen birisi Programa komut gönderirken bir hata oluştu hatasının çözümü olacaktır.

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      Çok sağolun işler yarım kalıyordu az daha.

      ferhatt61 ferhatt61 (1)